Під час сьогоднішньої наради з експертами в галузі екології та природокористування Голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики Микола Томенко поінформував про підготовку до проведення комітетських слухань на тему «Аналіз стану природно-заповідного фонду України», які відбудуться 4 лютого.
«Надзвичайно важливо сьогодні зібрати усіх керівників національних заповідників та природних парків, щоб обговорити непросту соціально-економічну ситуацію, яка склалася у 2015-му бюджетному році. Зокрема, є проблема, пов’язана зі скасуванням пільг для установ природно-заповідного фонду на сплату земельного податку, невиконання Указів Президента стосовно відчуження земель довкола заповідних територій тощо», – зауважив Голова Комітету.
Микола Томенко звернув увагу на те, що заповідники чи природні парки, які отримали свій статус відповідно до Указів Президента, досі не реалізовані повною мірою на місцевому рівні.
Так, ще у 2009 році Указами Президента були створені національні природні парки «Залісся», «Синьогора» та «Білоозерський». Проте вони існують лише на папері, бо на сьогодні відсутні положення та проекти організації територій зазначених природних парків. При цьому фінансуються ці об’єкти з Державного бюджету України через Державне управління справами (ДУС). Так, на 2015 рік на їх утримання передбачено 31790,2 млн грн.
Також, на думку М. Томенка, цілком логічно було би, виходячи з громадської дискусії, і на базі сумновідомого з часів Януковича «Сухолуччя» так само створити національний природний парк.
Голова Комітету поінформував, що за результатами комітетських слухань будуть запропоновані відповідні рекомендації Президенту України та Кабінету Міністрів.