Миколо Володимировичу! Державні службовці в райдержадміністраціях від провідного спеціаліста до нач.відділу отримують мінімальну заробітну плату (немає ні надбавок, ні премій, ні матеріальної допомоги при виході в відпустку), чи планується в Бюджеті на 2012 рік підвищення з/п таким категоріям держслужбовців, чи як завжди таке підвищення буде тільки для ВИСОКОПОСАДОВЦІВ ТА ДЕПУТАТІВ?
лідія
М.Т. Вітаю. Розпочинаємо роботу. Оскільки ми анонсували розмову про ситуацію навколо бюджету, то пропоную розпочати з питань, які прямо або опосередковано пов’язані з головним фінансовим документом країни на наступний рік. Нагадаю, що у відповідності до змін у регламенті щодо бюджетного процесу, вплив громадськості та депутатів на бюджетний процес зменшено. Народні депутати мають право вносити зміни лише на перше читання. А після першого цим займається виключно Кабінет міністрів та бюджетний комітет. Отож, серйозна бюджетна дискусія буде тривати до 20 жовтня, коли, скоріше за все, буде розгляд проекту бюджету у першому читанні.
Державні службовці, які працюють в органах місцевого самоврядування, отримували меншу заробітну плату 2011 року не тому, що були ухвалені якісь нові законопроекти, а тому, що уряд та голови обласних адміністрацій вирішили зекономити на службовцях місцевого рівня. Насправді це рішення незаконне. Що стосується 2012 року, то в бюджеті передбачається зменшення видатків на утримання Верховної Ради, Кабінету міністрів, натомість збільшуються видатки на утримання Державного управління справами, Генеральної прокуратури, СБУ, судової системи. Боюся, що місцеве самоврядування, як це традиційно робить уряд Азарова, отримає ще менше, ніж в 2011 році.
Будет ли бюджет таким каким он должен быть? Или будет таким какой выгоден власти?
Геннадий
М.Т. Якщо громадськість, представники місцевого самоврядування, профспілки мовчки спостерігатимуть за бюджетним процесом, нічого не зміниться. Буде так, як я говорив під час презентації бюджету – оптимістичний бюджет ухвалять для великого бізнесу і влади, а песимістичний для суспільства і місцевих громад.
Уважаемый, Николай Владимипович! Возможен ли пересмотр размера прожиточного минимума и принятие его в бюджете 2012 г.? Анатолий. Кривой Рог.
Анатолий
М.Т. З 1 жовтня прожитковий мінімум для України складає 934 гривні. З 1 грудня буде 953 гривні. У проекті бюджету передбачено підвищення прожиткового мінімуму 1 січня до 1017 гривень, і завершатиметься останнє підвищення 1 грудня – 1095 гривень. Зрозуміло, що прожитковий мінімум зростатиме повільніше, ніж зростання споживчих цін. Тому очевидно, що таке збільшення прожиткового мінімуму неадекватне здорожчанню життя громадянина. Спробуємо під час розгляду бюджету ці цифри скоригувати у бік збільшення.
Шановний! Будь ласка надайте відповідь, яку чекають сотні тисяч громадян України – після прийняття Закону 3432 – VI (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва) прийнятий Верховною Радою ( №, дата реєстрації: 8521 від 16.05.201) в першому читанні 16.06.2011 року, розгляд цього Законопроекту в другому читанні в порядку денному в Верховної Раде 03.-06. жовтня 2011 року, яким скасовується Указ президента: ФОП на єдиному/фіксованому податку ЗАБОВ'ЯЗАНІ СПЛАЧУВАТИ ЄДИНИЙ ВНЕСОК В ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ЧИ НІ?
Дякую. З повагою Валентина.
Валентина
М.Т. Законопроект про спрощення системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва планується до розгляду на нинішньому (4-7 жовтня) пленарному тижні. Ви знаєте, що опозиція наполягала на розгляді даного законопроекту у другому читанні та в цілому ще перед літніми канікулами. Натомість уряд переніс його на осінь. У Верховній Раді досі немає таблички до другого читання, але сподіваюсь, що значна кількість наших пропозицій про полегшення діяльності малого бізнесу буде врахована.
Поясніть, будь ласка: Законний Податковий кодекс чи ні?
Пунктом 4.1.9 статті 4. Податкового кодексу України, який діє з 01.01.2011р. встановлені основні засади податкового законодавства України, а саме: стабільність – зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш, як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року. Бюджетний рік з 01 січня по 31 грудня.
Податковий кодекс України прийнятий 02.12.2010р. та оприлюднений у офіційному засобі масової інформації "Голос України", 04.12.2010 N 229-230 та відповідно пункту 1 Розділу XIX. Прикінцевих положень Кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року, таким чином на момент оприлюднення 04.12.2010р. був бюджетний 2010 рік і таким чином, якщо рахувати, що з дня 04.12.2010р. не пізніше ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року це може бути виключно з 01.01.2012р. Тому такі норми набирають чинності з початку нового бюджетного року 01.01.2012 р. Чому у депутатів, у яких експертні управління один Закон суперечить другому і що робити нам?
Валентина Володимирівна
М.Т. Розв’язка цієї проблеми, сподіваюсь, наступить після голосування за внесення змін до Податкового кодексу, які будуть розглядатись на цьому тижні.
Добридень вам. Розкажіть будь ласка:
1. Що у новому бюджеті планують змінити на краще у соціальній сфері, тобто, стосовно людей? Які видатки збільшують, а на що – скорочують?
2. Влада обіцяє суттєві надбавки вчителям та медикам – чи заклали вони це у бюджеті чи це чергові звичайні обіцянки? На що нам чекати?
Заздалегідь вдячна за відповіді!
Лєна
М.Т. Серед соціальних новацій бюджету, які пропагує влада, – підвищення окладів працівникам бюджетних установ, 20-відсоткова надбавка працівникам освіти (яку ще, правда, уряд обіцяв спочатку з 1 березня, потім з 1 вересня, а тепер, очевидно, з 1 січня 2012 року), буде збільшена виплата субсидії на житлово-комунальні послуги, хоча зрозуміло, що це відбудеться після того, як тарифи піднімуться. Проте на фоні збільшення витрат на систему влади ці соціальні преференції виглядають мізерними. Для прикладу, загально для Міністерства охорони здоров’я порівняно з 2011 року зменшуються видатки – близько 6%, на розвиток фізичної культури і спорту – мінус 15%, тощо.
А що буде з нашим спортом і туризмом? 2012 рік – рік проведення у нас чемпіонату Євро, чи допоможе це підтримати спорт і фізкультуру в Україні, зробити нормальну туристичну інфраструктуру, дороги, готелі…? Чи заклали гроші на це у бюджеті?
І ще питання: хто відслідковує та несе відповідальність за витрату цих бюджетних коштів, які спрямовують на Євро? Адже тільки і чуємо повідомлення про те, що уряд виділив чергові десятки мільйонів наприклад на Олімпійский, який ніяк не добудують. І чи варто на вашу думку влаштовувати таке помпезне відкриття НСК із закордонними дорогими співаками?
Женя
М.Т. Я уже сказав, що загально на складову фізичної культури і здоров’я відбувається радикальне зменшення коштів. В бюджеті буде закріплений модний напрямок останніх років – збільшення витрат на міжнародні заходи. Так, на Євро-2012 – практично 7,5 млрд., буде виділено також кошти на проведення міжнародних змагань з легкої атлетики в Донецькій області, тощо. Туризму як галузі, що має державну підтримку, в бюджеті практично немає. Щоправда, певну суму коштів на іміджеві проекти заклали собі дирекція по Євро та комітет по національних проектах. Загально все, що відбувається в Україні в частині нібито підтримки туризму, – це "політика навпаки". Сьогодні для туризму необхідні не дорогі шоу, а транспортна інфраструктура, не п’яти-, а трьохзіркові якісні готелі, не дорога реклама за кордоном, а нормальні дорожні знаки та інформаційні центри в містах.
А що буде з фінансуванням української книги? Чи є якийсь поступ у цьому питанні?
Елла
М.Т. В цьому році в бюджеті передбачалось на проект "Українська книга" 20 млн., на 2012 рік запропоновано 40 млн.грн. І перша, і друга цифра неадекватні потребам українського книговидання, але ще більшою проблемою є те, хто і кому ділить ці гроші.
Следует ли на этой недели ожидать, что парламент все-таки проголосует закон о ликвидации льгот ветеранам, афганцам и т.п. На какой стадии переговоры, о которых заявляла власть? И к чему может привести принятие упомянутого закона. Вы не боитесь нового штурма?
Андрей Александрович
М.Т. Історія з пільгами на сьогодні виглядає такою. Уряд і парламентська більшість готові відмовитися від двох третин законопроекту, де йдеться про переведення норм щодо соціальних виплат із закону до постанови Кабінету міністрів. В усякому разі, так записано в меморандумі з афганцями і чорнобильцями, що підписав прем’єр-міністр Азаров. На практиці це означатиме, що фактичні пільги будуть виплачуватись і в наступному році, і, можливе часткове покращення ситуації по виплатах, які були призупинені в бюджеті попередніх років. Проте на цьому тижні законопроект не буде розглядатися, доки остаточно не буде узгоджена позиція з урядом щодо інших соціальних груп, – ветеранів війни, дітей війни та інше. Але вже на сьогодні зрозуміло, що уряд не зміг проштовхнути власний варіант, за яким в залежності від кон’юнктури виборчого процесу можна було вручну або додавати, або віднімати виплати пільговикам.
До штурмів влади я ставлюсь дуже позитивно. Але завжди раджу, зокрема, своїм бойовим соратникам по Афганістану, не боятися штурмувати і Кабмін, і Адміністрацію президента, оскільки очільники афганської організації аж надто р’яно агітували за Януковича.
Микола Володимирович, чи будуть у бюджеті 2012 закладені гроші на підвищення зарплатні медикам та викладачам? Чи є сподівання, що влада дослухається до голосу опозиції, чи все, як завжди, закінчиться лише рукомаханням Чечетова, а не дискусією з реальними результатами.
Волжина Марина
М.Т. Як я уже говорив, поки що очевидно, що будуть збільшені оклади педагогічним працівникам і медикам, але необхідно знайти механізм, як не допустити, щоб влада знову хитрувала при таких збільшеннях виплат. Йдеться про те, що на місцях придумали варіант переведення значної кількості працівників освіти і охорони здоров’я на 0,5% або 0,75% ставки, щоб прозвітувати про збільшення і нічого не збільшувати.
Указ Президента № 727/98 про спрощену систему оподаткування ще не скасували. Чому людей мордують, описують майно та вимагають сплатити страхові внески згідно з Указом які не повинні сплачувати платники єдиного податку) за 3 та 4 квартал 2010 року. А місцеві суди повні своїми кіреевами.
Ви чекаєте другого податкового Майдану? Дочекаєтесь, але вже без Продан та Вашої Королевської
Полушина
М.Т. Про історію з можливими змінами до Податкового кодексу я вже відповідав. Що стосується нового податкового Майдану, то я з радістю би його підтримав. Особливо якщо на нього вийшли не лише представники малого, а й середнього та великого бізнесу, який сьогодні місцеві чиновники та міліція пресують як в 90-ті роки.
Николай Владимирович! Как вы считаете, почему опозиционным силам не удалось собрать второй Майдан?
Вовка
М.Т. Справа у тому, що опозиційним силам не вдавалось збирати і перший Майдан, тим більше другий. Майдани збираються українським суспільством, яке починає діяти як народ. А політики можуть лише провести певні організаційні заходи, щоб такий Майдан не переріс у протистояння, чи не допустити кровопролиття. Тому другий Майдан буде зібраний рівно тоді, коли український народ вирішить, що іншого шляху забезпечити собі нормальне життя немає.
День добрый, Николай Владимирович! В этой теме конференции все будут рассуждать в экономической плоскости, на самом деле здесь проблема в морали, совести. Ведь основная масса, например моих знакомых, не любит Тигипко не за то, что он проводит реформы (они нужны), а за то, что он их проводит однобоко, проводя защиту не тех категории людей, а особенно его постоянным предательствам, то в 2004 ,то сейчас своей партии. Как человек с такими моральными качествами будет принимать бюджет для людей. Власть сейчас всегда акцентирует внимание на том, что она говорит правду. Но Вы бы им напомнили, что, правда нужна всегда, но сейчас для Украины крайне важна СПРАВЕДЛИВОСТЬ и ЛЮБОВЬ к своему народу. Спасибо.
Владимир
М.Т. Погоджуюсь з Вами, що професіонали у владі (яких в уряді сьогодні практично немає) зобов’язані бути патріотами своєї держави і моральні цінності ставити в основі пріоритетів своєї діяльності. Натомість в уряді, як Ви знаєте, головний принцип – бути людиною президента і захищати свій фінансово-політичний клан. Щоправда, є такі винятки, як Табачник, який захищає російський інтерес, російську церкву і російську державу. А на місцевому рівні здебільшого голови обласних адміністрацій формують команди навіть не Донецького регіону, а Макіївського, Харцизького чи інших підрегіонів великого Донбасу. Очевидно, за таких обставин сподіватися на позитивні зміни в країні не приходиться.
Чи поділяєте Ви моє переконання, що:
На даний момент в Україні встановлений олігархічний режим, провідником якого є Партія регіонів, а лідером є конкретна людина – Президент. Де під поняттям олігархізму я розумію такий антиконституційний устрій де носієм суверенітету і джерелом влади є не народ, а незначний його прошарок-власники великого капіталу, що зайняли ключові позиції у Владі, економіці, політиці та ЗМІ та реалізували таку економіко-політичну систему, яка забезпечує, через прийняті ВР корупційні закони та корупцію у владі (виконавчі, судові та ЗМІ), практично необмежене накопичення капіталу окремих кланів або збагачення окремих осіб у спосіб, що не відповідає соціальній справедливості, шляхом нещадної експлуатації трудових колективів, приниження їх честі і гідності через тіньові розрахунки (так звана зарплата у "конвертах") та прямого обкрадання громадян України через несплату податків.
Саме ця суспільна меншість забезпечила в корупційний спосіб більшість у Владі, яка легалізує цю економіко-політичну систему, а тому не існують алгоритми, які б забезпечили вплив на Президента та Верховну раду, взагалі на цю виключно олігархічну Владу, для обов'язкового виконання ними законодавчих ініціатив як опозиційних депутатів так і громадян України.
Створений Комітет опору диктатурі, як єдиний легитимний владний орган (адже він складається із депутатів політичних партій, які не зрадили своїх виборців), якщо він дійсно думає про інтереси громадян, зобов’язанний, об’єднавши всі прогресивні сили (в тому числі депутатів від Партії регіонів, які не поділяють олігархічну ідеологію) очолити в Україні акцію заміни олігархічного режиму Януковича, та взяти на себе всю відповідальність за завершення перезагрузки країни від кланово- олігархічного устрою до соціально-демократичного правового устрою країни, визначеного Конституцією України, та побудови принципово інших суспільних відношень, які базуються на усвідомлені того, що за умов які склались у суспільстві єдиний спосіб мирного збільшення сокупного добробуту, прав та свободи громадян є законодавчо визначений трансферт власності та повноважень від богатих до бідних у такий спосіб, щоб задоволення останніх зростало більше, ніж зменшувалось задоволення перших.
В.Н.Лаврик
М.Т. Коректно тлумачити український політичний режим як кланово-олігархічний. Але змінювати його бажано на виборах, а не в інший спосіб. Бо може так трапитися, що, змінюючи недемократичним шляхом кланово-олігархічний, можемо отримати диктаторський режим.
1. Кто будет возглавлять БЮТ, если посадят Ю.Тимошенко?
2. Почему Тимошенко Ю. не попросила, когда была на свободе, политического убежища в других странах?
3. Что вы БЮТ будете делать, если Тимошенко Ю. посадят?
Николай
М.Т. За будь-яких обставин Тимошенко залишатиметься лідером партії і діятиме як український політичний діяч. Тому варіант політичного притулку за кордоном не розглядався в принципі.
Шановний пане Миколо! Я вважаю, що в країні коїться велике лихо – катастрофа, яка зкаліче не тільки покоління сьогодення, але й покоління майбутнього. чи бачити Ви, особисто, вихід?
Ірина
М.Т. Завжди є вихід із ситуації. Водночас ідеально вибрати і йти оптимальним шляхом. За сьогоднішніх обставин і владу, і країну можна змінити демократичним виборчим шляхом, революційним і насильницьким, та й силовим. Я прихильник першого і сподіваюсь, що українське суспільство, яке під час помаранчевої революції продемонструвало високу політичну культуру, буде зупиняти катастрофу на виборах.
Чи можуть розраховувати на допомогу Вашого фонду юні математики, які захищають честь України на міжнародних математичних змаганнях, чи Ваші уподобання лише в галузі культури та спорту? Якщо так, то куди треба звернутись, якщо ні, то вибачте за це запитання? Професор КНУ ім. Тараса Шевченка
Богдан
М.Т. Мій фонд Рідна країна має визначені пріоритети. Освіта – серед них. Водночас для нас важливо реалізовувати проекти, які б змінювали ситуацію загалом в сфері освіти. Тому зазвичай ми підтримуємо ті проекти, які можна використати в усіх школах чи вузах України. Для прикладу, аудіопроект для викладання української мови та літератури "Класика української літератури – Живі голоси" ми поширили накладом в 20 тисяч примірників. Детальніше про пріоритети можете подивитися на сайті www.ridna.ua
Шановний Миколо Володимировичу! Яке Ваше бачення розвитку України в економічному та екологічному аспекті? Який механізм Ви могли б запропонувати? Коли закінчиться популізм, брехливе політиканство?
Борис
М.Т. Механізм дуже простий. Суспільство повинне перестати сподіватися на те, що влада за них все зробить. А владу треба буде обирати та направляти до неї тих людей, які здатні професійно та патріотично працювати для країни. На жаль, поки що не склалося ні з владою, ні з суспільством. Але переконаний, що, змінюючи ментальність українського суспільства та змінюючи владу, зможемо змінити і країну.
Уважаемый Николай Владимирович! Как могло случиться такое, что к власти пришли криминальные авторитеты? Душа болит за государство наше, за ее будущее, ну не будут они заинтересованы в нашем процветании и благополучии. У них одна цель, сделать с нас рабов, ведь недвижимость, счета, дети за границей. Нужен толчок обществу и сметут эту нечисть быстрей, чем это случилось у арабов. Как Вы думаете, найдутся такие локомотивы в нашем истерзанном государстве? С большим к Вам уважением Леонид с Донбасса.
Леонид
М.Т. Думаю, просто копіювання якогось шляху зміни влади, – скажімо, повторення варіанту так званої арабської весни, – недостатньо. Сьогодні розштовхати деморалізовану і пригнічену країну може міжнародна спільнота, конфлікти всередині самої влади, координація і спільна діяльність опозиції і, звичайно ж, небайдужість людей. От тоді можлива українська весна.
В Польше диктатура уничтожала Солидарность. Политика это БОРЬБА. В ней Наташам Ростовым нечего делать. Только в этой борьбе народ увидит кто настоящая оппозиция. Диктатура очистит Вашу партию от предателей. У оппозиции появятся мускулы. Европа и США увидит настоящее лицо донецких и спонсоров Свободы и фронтовик. Во всех странах маятник власти колеблется от одних к другим. Тем более спикер Яценюк, хорунжеский оборотень и десяток диванных партий в ИХ УКРАИНЕ стали посмешищем не только в Украине, но и в мире. Идя в политику, Вы не рассчитывали на такую жесткую борьбу?
Лех Валенса
М.Т. Коли з науки я йшов у політику, напевне, не передбачав такої жорсткої боротьби. Водночас я прихильник того, що треба об’єднуватися у боротьбі за країну за принципом "хто не проти нас, той з нами". Тому сьогодні ми співпрацюємо частково чи повністю із Фронтом змін, із Свободою, і з іншими політичними силами в тих питаннях, де вони виступають проти антинародних ініціатив влади і захищають демократичні європейські та українські цінності.
После того как эта власть уйдет Вы выполните обещание Майдана: БАНДИТАМ ТЮРЬМЫ?И мы без работы не останемся? Или такие как Порошенко, Жвания и другие "договорятся" с донецкими? Ведь у оранжевых одни сидят в СИЗО, а другие договариваются с любой властью?
Вертухай
М.Т. Сьогодні на брифінгу у Верховній Раді я ще раз зафіксував нашу позицію щодо можливого діалогу з владою. Теоретично він можливий, але на наступний день після виходу на свободу Тимошенко, Луценка та інших політиків.
Пройдет ли в ВР в 2012 году КПУ при проходном баръере 5%?
Симоненко
М.Т. Якщо комуністи будуть в стані унікальної і водночас парадоксальної опозиції, коли вони щоденно нібито критикують владу, і водночас входять у більшість, а їхні представники працюють в уряді, шанси подолати 5% незначні. А от 3%, скоріше за все, подолають.
Естественно хочется все и сразу. Но Независимости Украины всего двадцать лет. До библейских сорока еще далеко. Остается только радоваться за Грузию, с которой Украина была на равных стартовых позициях?
Саакошвили
М.Т. Не підтримую Ваш стриманий оптимізм. Насправді, крім Грузії, багато прикладів пострадянських країн, які де-факто стартували разом з нами, але вже далеко попереду. Тому мусимо Біблію використовувати не для самозаспокоєння, а для мотивації активних змін.
В стране твориться полный беспредел. Вводиться тотальный контроль. Малый бизнес уничтожается. Почему по-Вашему в обществе такое безразличие и апатия (локальные выступления не в счет)?
Сергей
М.Т. Причин багато. Але соціологічні дослідження засвідчують об’єктивну готовність суспільства до активних дій. Тому я вважаю, що достатньо певних емоційних причин для того, щоби суспільство почало повертатися із апатично-деморалізованого стану до активного соціального. Щоденно ми бачимо нездатність влади вирішувати будь-які питання. Для мене як для афганця стали шоком так звані одеські події, оскільки я в той час був в Одеській області. Якщо сотні найбільш підготовлених підрозділів МВС півдня потратили на знешкодження трьох бандитів, при тому, що один втік, то про яку безпеку громадян може йти мова? Одесити при всій трагічності подій жартують, що цей випадок продемонстрував, що якщо замість одного чеченця в Одесу приїдуть 30, то вони захоплять все місто. Думаю, в нормальній цивілізованій країні міністр внутрішніх справ вже був би звільнений, а президент звернувся би до суспільства з поясненням, як він буде реформувати правоохоронні органи, які за наші бюджетні кошти не тренувалися би на акціях протесту, а захищали людей від бандитів. Але є так, як є. Тому переконаний, що оцінка суспільства не за горами.
Пане Миколо, доброго здоров'я!
Не буду питати про "велике", оскільки всі Ви по одинці кажете досить умні речі. А як зберетеся разом – караул.
Дарю Вам авторське право на мультик до наступной виборчої кампанії – знайдіть талановитих музикантів та диригентів і нехай покладуть на музику (озвучать) рухи рук пана Чечетова під час голосування e ВР, принаймні було б дуже цікаво почути що вийде.
Павло
М.Т. Необхідно талановитих і адекватних "просіювати" напередодні формування партійних списків. Підтримуйте і мою, в тому числі, ідею внутріпартійних праймеріз при формуванні виборчих списків, щоб не політбюро партії чи великий бізнес визначали, кому бути депутатом, а активна частина суспільства пропонувала, а громадяни голосували.
Шановний Миколо Володимировичу! Я чекаю революцію в Україні і перша буду на барикадах за вільну та незалежну від мілліордерів, які обікрали та загнали нас в глухий кут.
Валентина
М.Т. Давайте будемо не чекати, а готувати революцію. Але революцію, передовсім, в головах, а не лише в акціях.
Шановний Миколо Володимировичу! Згідно Конституції України, церква відокремлена від держави. А на справді, в той час коли економіка знаходиться в страшній кризі, скорочуються соціальні програми, існує масове безробіття, мільйони гривень з державного бюджету витрачаються на церковні потреби: будівництво церков, пам`ятників сумнівним св`ятим, охорону церковних лідерів, тощо. Зокрема, приїзд Московського Кирила до Чернівців охороняє більш як тисяча українських правоохоронців. А це не тільки їхня зарплата і преміальні, а й харчування, експлуатація транспорту, засобів з`вязку і т.д. Це величезні кошти. І чи повинен Президент нести кримінальну відповідальність за дерибан бюджету та порушення Конституції України?
Матвійчук Андрій
М.Т. Звичайно, це політична і владна корупція, коли із державного бюджету фінансується одна конфесія, а ще точніше – політичний російський діяч, що на дозвіллі займається церквою. По закону, звичайно, це заборонено. Але ми можемо реагувати лише приверненням уваги, а не відкриттям кримінальних справ за зловживання державними коштами.
Ваша думка щодо єдиного списку опозиції на виборах-2012 – це корисно чи це спроба лідерів невеличких партій залишитися в політиці зарахунок БЮТ і Яценюка?
Петренко
М.Т. Я противник голосування за дві партії або лише за два списки. Я маю на увазі реалізацію модного нині як у владі, так і в деякій частині опозиції проекту про два мегапартійні списки на виборах: один від єдиної влади, інший від єдиної опозиції. Переконаний, що як мінімум БЮТ і Фронт змін, які долають можливий 5-відсотковий бар’єр, окремо наберуть більше, аніж разом з іншими менш популярними опозиційними партіями. А от що стосується ймовірних мажоритарних виборів, то тут бажано мати єдиний опозиційний список кандидатів.
Скажіть будь ласка,чи можна назвати опозицією тих,хто фактично допоміг Януковичу сісти в крісло президента України,і чому Ви вірите їм,адже їм вірити неможливо,вони скоїли злочин перед виборцями і перед українською нацією.
Богдан
М.Т. Сьогодні йде процес координації дій всередині опозиції. Але очевидно і те, що багато партій, які фактично допомогли Януковичу стати президентом, не мають ні морального, ні суспільно-політичного права працювати в межах комітету опору диктатурі, який нещодавно утворився. Я серед тих політиків, які вважають, наприклад, що Наша Україна на чолі з Ющенком не може працювати в КОДі, оскільки своїми діями Віктор Андрійович радше допомагає владі, анеж бореться з нею. Така ж ситуація з низкою інших типу опозиційних партій. Тому краще менше, та послідовніше.
Питання не зовсім по темі: розкажіть як успіхи акції "7 чудес України"? Чи є якість прогнози на переможців і які ще проекти ваш фонд планує здійснювати найближчим часом?
Світлана
М.Т. Фінальна частина акції 7 чудес України "Замки, фортеці, палаци" триває і завершиться 1 грудня 2011 року нагородженням переможця. Проголосувати за свої 7 чудес можна на сайті, а подивитися програми про найкращі замки, фортеці та палаци України можна в суботу та неділю на каналі ТВі, де виходить програма 7 чудес України. Серед нових проектів фонду Рідна країна в середині жовтня плануємо презентувати український щорічник 2012,а до кінця року – перевидати унікальний альбом Тараса Шевченка з його акварелями, що був намальований в 1845 році.
Дозвольте на цій оптимістичній ноті завершити наше сьогоднішнє спілкування.