Все, що стосується запитань про парламентську законодавчу діяльність, я як заступник голови Верховної Ради «беру на озброєння». Питання стосовно проблем та перспектив розвитку Блоку Юлії Тимошенко як заступник голови БЮТ офіційно передам у відповідні департаменти центрального офісу. Всім небайдужим до моєї громадської діяльності велика вдячність за активність. До зустрічі в 2010 році – без кризи та з новим президентом!
Как вы думаете… Когда Ю.Тимошенко оставит свой пост премьера?
Роман
30.12.08 18:02
Н.Т. Вітання всім, хто з нами сьогодні. Я вже півгодини працюю в "Лізі" з журналістами братських ЗМІ, тому розпочинаємо з певним запізненням не з моєї вини. Оскільки ми анонсували оцінку минулого політичного року і прогноз майбутнього політичного року, то почнемо саме з цього. Отже, 2008 рік, на мою думку, був роком своєрідного політичного та соціально-економічного парадоксу в Україні. В цьому році Україна мала один з найвищих приростів ВВП та найбільший врожай в сільському господарстві, та під впливом обставин фінансової кризи ледь завершила рік з виконанням бюджету у 102%. У 2008 році вперше керівництво української держави належало до однієї ідеологічної платформи і в той же час ступінь публічної політичної суперечки між керівниками держави був одним з найвищих. Українські олімпійці виступили ледь не найкраще за всю історію української держави, в той час як спортивні чиновники навіть спортивну офіційну форму виготовили з помилкою в назві "Україна"… і таких прикладів можемо наводити доволі багато. Тому очевидно, що 2009 рік буде роком по виправленню цих парадоксів, роком боротьби з кризою і роком боротьби за президентську посаду. Саме ці дві проблеми будуть визначати перебіг життя в 2009 році. Я тепер не коментую, якою буде ця боротьба, хочу лише сказати, що правильно б для України було, аби ця боротьба завершилася в 2009 році. Маю на увазі і змістовний, і формальний бік справи. Тобто, щоби соціально-економічна і політична криза завершилася в 2009 році, а з новим 2010 роком нас вітав новий президент. Отож, нам треба дійти згоди, щоби дата проведення президентської виборчої кампанії не зачепила новорічні та різдвяні свята, і другий тур виборів відбувся в грудні 2009 року.
На наступний день після оголошення нової коаліції в парламенті без БЮТ.
Уважаемый, Николай Владимирович! Преклоняюсь перед Вами, как порядочным человеком, прекрасным политиком, человеком прошедшим АФГАН! КАК ВЫ расцениваете, тот позорнейший случай в истории Украины, который произошел с обманом миллионов украинцев с повышением курса доллара. Ясно, нас рядовых считают за быдло, но почему ВЫ все депутаты, элита, интеллигенция проглотили это все и молчите, неужели в стране не будет дана оценка этому вопиющему беспределу? Об этом говорят многие специалисты, экономисты, политики, в частности, Гриценко, Суслов, Симоненко, Шуфрич, Соскин, Соболев и др. И в тоже время на "Интере" Фирташа, нам на "СВОБОДЕ Слова", вешают лапшу на уши!
Семен Михайлович
30.12.08 21:54
Н.Т. Парламент зробив перший крок, висловивши недовіру голові НБУ і звернувшись до Генеральної прокуратури перевірити факти можливої спекуляції з курсом долара. Я переконаний, що Президент зобов’язаний подати подання на звільнення голови Нацбанку та призначення нового, і парламент оперативно вирішить це питання. Що стосується можливих корупційних дій з так званою рекапіталізацією, то тепер, як відомо, Нацбанк може виділяти кошти комерційним банкам за погодженням з Кабміну. Я вважаю, це правильна норма, за яку ми проголосували, і це зніме питання "блатних" банків, які фактично без гарантій повернень отримали мільярдні кошти по суті бюджету України, оскільки кошти МВФ нам всім з вами треба повертати. Якщо йдеться про позицію каналів в цьому питанні, то зрозуміло, що вони відстоюють інтереси власників, які якраз ці пільгові умови від Нацбанку і мали.
Роль Интернета Вам известна хотя бы по выборам Обамы. Но Миша Бродский ушел из БЮТ, и сайта вроде ОБОЗА нет. Почему бы не создать? Андрей Шевченко мог бы организовать?
избиратель БЮТ
30.12.08 22:50
Н.Т. Я проти партійних ЗМІ. Я вважаю, що об’єктивну позицію того, що відбувається в українській політиці, повинні репрезентувати всі засоби масової інформації.
1. Когда будет принят Закон Украины "О физической культуре и спорте"
2. Будут ли в указанном Законе общественные организации спортивные клубы уравнены в правах (аренда земли, аренда помещений) с ДЮСШ. В настоящее время в отношении общественных организаций проводится настоящий геноцид, при этом в большинстве общественных спортклубов руководители и тренера работают на общественных началах. Для государства – экономия фининсовых средств, при этом считаю, что и государство должно пойти навстречу людям, которые ведут здоровый образ жизни.
Анвер
30.12.08 22:51
Н.Т. Якщо йдеться про теперішню версію Закону України "Про фізичну культуру та спорт", то він ухвалений у першому читанні, я, до речі, один з його співавторів. До другого читання закон в цілому готовий, проблема приблизно 1,5 млрд. грн., які він коштує для бюджету, і які Мінфін не хоче давати. Отож ми мусимо шукати компроміс між нашим бажанням ухвалити даний законопроект і фінансовими можливостями уряду. Я погоджуюсь з вами, що на фізичній культурі і здоровому способі життя економити не можна.
Не перестаю удивляться стойкости ЮВ. Ведь и свои не бедные депутаты недовольны. Другие партии – как пираньи. Такова у БЮТа судьба? Ведь главного конкурента проФФесора с воровским образованием по многим экспертным оценкам уже выбрали НЕУДАЧНИКОМ ГОДА, а только Тимошенко и Литвин выиграли в этом году. Вопрос: какие реформы намечены на 2009год? Судебная? Фондовый рынок? Пенсионная? и т.д.
избиратель БЮТ
31.12.08 01:28
Н.Т. Я вже говорив, що в 2009 році, на жаль, ніяких реформ не буде, оскільки буде президентська кампанія.
Коли депутати приймають закони, то чим вони керуються: здоровим глуздом чи "здоровим" чемоданом?
Олександр
31.12.08 08:16
Н.Т. Є і такі, і такі.
Почему в рядах БЮТ находятся до сих пор действующие преступники? Например, Донецкая обл, г.Доброполье – возглавляет БЮТ семья Сааровых, на счету которой 2 уголовных убийства и одна попытка на убийство, дело долго находится в суде. Такие только позорят всех и компрометируют БЮТ! Вы честный человек, может хоть Вы вникните?
Виктор
31.12.08 08:52
Н.Т. Оскільки я не займаюся партійними справами, передам цю інформацію у відповідну комісію БЮТу.
1. Где все – же деньги за газ, что собрал с населения "Нефтегаз". Кто их украл?
2. Россия беспардонно поднимает цену на газ. Почему Украина не реагирует? Где цена "за трубу" на уровне 3,5, 10 или больше?
Дзюбенко
31.12.08 10:06
Н.Т. Все, що стосується цього запитання та інших питань стосовно газової суперечки… Перше – я не фахівець в цих питаннях. Але політична оцінка того, що відбулося, підказує мені два головні мотиви Росії: піти на конфлікт проти України та, відповідно, Європи. Перша – політична. Знайти механізм вплинути на перебіг майбутньої президентської виборчої кампанії і нарешті отримати лояльного керівника України. Друга – економічна. Серйозна економічна криза в Росії може ще посилитися об’єктивними причинами, що відбуваються в останній період, по зменшенню ціни на газ та нафтопродукти. Як ви знаєте, процедура обрахунку ціни для більшості європейських країн визначається за принципом ціни 9 місяців до того. Отож, з початку квітня для багатьох кран Європи мусить бути визначена набагато менша ціна на російський газ, ніж тепер. Отож, спроба Росії організувати інформаційну газову війну – це передовсім спроба підвищити ціни на газ та нафтопродукти в світі. Що стосується поведінки України, то я вважаю, якщо в результаті нинішньої суперечки зникне посередник між "Нафтогазом" і "Газпромом" і буде визначена зрозуміла формула формування ціни на газ та, відповідно, ціни на транзит, то Україна достойно вийде з теперішньої ситуації.
Чи бачите ви особисто, що борючись з президентом як людиною і з президентським інститутом, ви допомагаєте або й фактично виконуєте замовлення Путінської машини?
Георгій
31.12.08 10:06
Н.Т. Я стійкий прихильник прямого характеру обрання президента, але я також вважаю, що повноваження президента повинні бути чітко визначені і кожним президентом дотримуватися. Це – головна умова, щоб президента і інститут президентства поважали.
Сам афганец, поэтому уважаю Вас Николай. Но вопрос такой. Мой сын уже год не может устроиться работать юристом в госучреждения. Через службу зайнятости ждали вакансий в судах, прокуратуре, налоговой и таможне, но ни разу там не было таких вакансий. Пришлось работать на прямую и выяснилось, что туда берут или своих или за деньги. Конкурсы проводить запрещено. Что Вы посоветуете: покупать и нам должность или ждать прозрачного комплектования госслужбы?
Более того, в этих органах сидят сотрудники, которые давно уже должны быть на пенсии, но они купили продления в Держголовслужбе и сидят на "хабарях". Коррупция у нас все захлестнула. А мы ведь в лице Вас видели борцов с этой "ржавщиной" общества.
Сергей Иванович
31.12.08 10:19
Н.Т. Думаю, треба розпочати з стратегії формування та діяльності державної служби України. Отже, треба новий закон про державну службу, який би мінімізував вплив політики та грошей на підбір державних службовців. З іншого боку, вища ступінь захищеності державних службовців повинна стримуватися високою відповідальністю, в тому числі кримінальною, за порушення. Але ви правильно говорите, що корупція не лише в державній службі, вона в усій країні, тому ліквідувати її можна, ліквідувавши загалом корупцію в країні.
Шановний Микола Володимирович! Чи не вважаєте ви, що якби і хтоби там не казав, але прорахунки в роботі Уряду Ю.Тимошенко у 2008 році БУЛИ. Мені дивно, що Прем\’єр-міністр України надалі звинувачує в цьому всіх своїх попередників. Зрозуміло, що за 17 років назалежності України жодного кроку в бік зміцнення цієї незалежності практично не було зроблено, і з кожним роком проблеми перетворювались у снігову лавину, яка вже розпочала скачуватись на Україну та народ України, і цьому процесу вже ніхто не зарадить, бо необхідно було краще думати 17 років, як будувати державу. Жаль, що і Уряд Ю.Тимошенко за 2008 рік не запропонував Програму (Плану)соціально-економічного розвитку України з реальними цифрами, завданнями, щоб можна було перевірити, наскільки запропоновані показники були б виконані. Україна нагадує літак, який взлетів, але куди летіти не знає й досі! Україна як держава не визначилась з концептуальними основами своєї державності: делімітація державного кордону, зовнішньополітичний курс, державні символи, питання двох державних мов, адміністративно-тератиріальна, адміністративна, правова, судова, військова, освітянська, земельна реформи, заощадження СРСР, Чорноморський флот РФ тощо. ТАК ПРО ЩО ВЗАГАЛІ МОЖНА ГОВОРИТИ?! І підводячи підсумок, можна сказати, що Уряд Ю.Тимошенко НІЧОГО ПРОГРЕСИВНОГО в цьому плані не зробив. Бажаю успіхів у 2009 році!
Аспірант, юрист
31.12.08 11:42
Н.Т. Я вже говорив про парадоксальний 2008 рік. Не можна проводити реформи в країні, коли відбувається тотальне протистояння між командою прем’єра і президента, та обласними адміністраціями і радами. Я зараз не аналізую, чому так відбувалося, але реформи можливі, коли є політична воля всієї системи влади і підтримка бодай відносної більшості суспільства на проведення цих реформ. Сподіваюсь, це стане можливе після президентської виборчої кампанії.
Вы были вице-премьером по вопросам духовной сферы и, видимо, входили в проблемы высшего образования. Как Вы считаете, есть ли необходимость в учреждениях подготовки партийных функционеров на местах и в центре?
Если да, то предполагается ли в партиях блока ЮТ организация такого "университета парламентской культуры", естественно с идеологической окраской БЮТ?
Пахотин Константин Константинович
31.12.08 11:57
Н.Т. Переконаний, що всі серйозні партії, в тому числі і БЮТ, повинні готувати свій кадровий резерв. Форми такої підготовки можуть бути різними, але факт залишається фактом – депутатський корпус, особливо найнижчої ланки – місцевих рад – від БЮТ потребує радикального оновлення та відповідної професійної підготовки.
С Новым Годом!!!
Спасибо Вам за закон о запрете рекламы табака и алкоголя по телевизору!!! Благодаря вашей передаче на канале ICTV я научился играть в баскетбол.
Вопрос: Вы готовы возглавить акцию "Украина без Ющенка"?
Штопор
31.12.08 11:58
Н.Т. Насправді, повністю заборонена реклама алкоголю і тютюну на носіях зовнішньої реклами, а на телебаченні ми зробили лише перший крок. Тому й далі будемо розширювати територію без алкоголю і тютюну.
Акцію "Україна без Ющенка" не треба нікому очолювати, вона буде реалізована під час президентської виборчої кампанії.
Пан Николай!
1. Почему провалились идеи оранжевой революции? 2.Почему не выполнено 95% обещаний? 3.Почему народ стал жить хуже? (анализирую обстановку до кризиса)? 4.Зачем началась война с Россией – к чему это приведет? 5.Неужели носители русского языка теперь будут людьми "второго сорта" (ведь люди преклонного возраста даже не могут прочитать аннотации к лекарствам)? 6. Почему депутаты получают заоблачные зарплаты и льготы, когда простой народ на грани выживания? И последний вопрос: 7. Неужели в БЮТ думают, что американцы нам друзья и помогут при необходимости (я не беру во внимание простой народ)? Постарайтесь коротко и честно ответить на все вопросы. Иначе мне очень мерзко будет жить дальше, потому что вы видите, что это крик души. Спасибо.
разочарованная Ольга
31.12.08 12:18
Н.Т. Ідеї помаранчевої революції треба було спільно реалізовувати владі і суспільству. Коли Президент відмовився це робити, необхідна була адекватна реакція суспільства. Суспільство чомусь вирішило, що воно може і далі чекати, що хтось за них змінить щоденне корупційне життя в Україні. Щоб не відповідати на всі запитання, пов’язані з моєю участю в президентській кампанії Ющенка та помаранчевій революції, скажу зараз: 1) допомагаючи Ющенку стати президентом, я виходив з того, що не можу допомагати Януковичу стати президентом; 2) Віктор Ющенко – президент, виявився іншим політиком, аніж тим, якому я допомагав, і ще більш важлива проблема – коли Ющенку поставили саме популярне запитання про те, чи всю владу на чолі з ним можна було б переселити в іншу країну, було б чесно дописати до цього запитання, що треба було б виселити і всіх українців з України, заселити інших людей, запросити іноземців для керування, а ми всі повернемося, коли буде порядок в державі. Тому я вважаю, що все суспільство несе відповідальність за те, що відбулось в Україні за 4 роки.
Николай Владимирович! Существует ли для политиков, а в частности депутатов, понятия чести, совести, морали? Почему трудяга, пенсионер не может себе позволить минимума в еде, одежде, отдыхе. В то время как депутаты жируют – строят замки, отдыхают на лучших курортах, пользуются льготной столовой, ездят на дорогущих машинах и т.д. И почему ни одно предвыборное обещание не выполняется? Может уже пора поделиться с народом. Где отмена депутатской неприкосновенности?
пенсионер с 45-летним стажем работы
31.12.08 12:33
Н.Т. До всіх запитань, що стосуються депутатської недоторканності відповідаю. Як відомо, БЮТ голосував за скасування депутатської недоторканності. Щоб завершити процедуру внесення змін до Конституції, треба 300 голосів. Ви знаєте, що, зокрема, Партія регіонів проти цього і пропонує варіант скасувати недоторканність одночасно суддів та президента. Я особисто не заперечую, тому вважаю, що якщо ми системно підійдемо до цього питання, недоторканність як така буде скасована.
09.01.2009 р., ЛігаБізнесІнформ