Николай Владимирович, на президентских выборах проголосуете по совести или за Тимошенко?
Владимир
16.12.09 14:17
Н.Т. Вітаю. Бажаю, щоб в ніч напередодні Миколая Святий Миколай приніс вам подарунок, якого ви чекаєте. Я ж хочу прозвітувати, що для української малечі сьогодні зробив такий подарунок. Тільки закінчилась презентація аудіопроекту, що його робить мій фонд разом з Національною радіокомпанією "Слуханка для української малечі". Всі 15 тисяч дитячих садочків України ближчим часом отримають цю збірку, де на двох дисках 77 українських казок та пісень і мелодій для дітей.
Два попередніх зауваження. Враховуючи, що ми напередодні такого доброго свята, та в розпалі президентської виборчої кампанії, я зроблю виключення для двох категорій учасників Інтернет-конференції. Перша категорія – ті, хто для себе визначився, що серед українських політиків немає нормальних людей, і вони будуть голосувати проти всіх. З повагою ставлюся до вас, тому не буду відповідати на ваші запитання, ви поки що не знайшли собі авторитетів серед політиків. Друга категорія – ті, хто, як я зрозумів, політично ненавидить Майдан і все, що з ним зв’язано, теж можуть поспілкуватися із своїми політичними лідерами. Я, відповідно, дозволю собі не відповідати на ваші запитання і пораджу перед днем Святого Миколая: політична ненависть погано впливає на нервову систему.
Мій принцип простий. В першому турі голосуйте за своїх, в другому – за Україну. Цей принцип дає можливість мені і вам бути максимально чесними. Натомість я не сприймаю принципу в першому турі голосувати проти всіх, а в другому – проти України.
Шановні можновладці, Христом-Богом молю верніть дітям 10-ти річне навчання! Наші діти не мають ні здоров\’я, ні майбутнього в цій розкраденій країні-навіщо з них знущатися?
наталия
16.12.09 15:25
Н.Т. На жаль, сьогодні немає консенсусу в системі влади, яка відповідає за гуманітарну політику, щодо повернення на 10-річне навчання. Я був серед тих, які запропонували кандидату в президенти Віктору Ющенко в 2004 році внести до своєї передвиборчої програми позицію щодо повернення 10-річного навчання. Однак ні Президент Віктор Ющенко, ні міністри освіти протягом п’яти років не вважали, що цю обіцянку треба реалізовувати. Для мене сьогодні не менш важливим бодай забезпечити "нетравматичний" в психологічному сенсі перехід на 12-річну систему. Як знаєте, я один з тих, хто запропонував Міністерству освіти мінімізувати наслідки 2012 року, коли у нас не буде жодного випускника, і буде, відповідно, створена система несправедливості при вступі у вузи, особливо в 2011, 2012 та 2013 роках. Здається, Міністерство поки що не розуміє ні великих, ні малих проблем в реалізації 12-річної системи навчання. Думаю, по завершенні президентської виборчої кампанії ця тема знову стане предметом обговорення нової влади.
Шановний Миколо Володимировичу!
Чому БЮТ губить свої голоси в Черкасах за рахунок адмінресурса, тобто Черевко та Одарич все роблять за для цього?! Чому мовчите?
Алек
16.12.09 15:30
Н.Т. Правильний принцип – агітувати за свого кандидата, а не боротися з тими, хто пропагує інших кандидатів. Натомість переконаний, що на Черкащині не буде допущено адмінресурсу місцевих адміністрацій, бо я вважаю головною проблемою виборчої кампанії БЮТ власні прорахунки на місцях, а не спротив інших політичних сил.
Уважаемый Николай Томенко, я стою на раздорожье своих мыслей и убеждений. Дело в том, что я думала, что Юлия Тимошенко старается для народа, будет делать, так как говорит. Но мои соседи принесли мне целую стопку газет. Например, газеты "Сегодня", "Правда Украины"… Где черным по белому написано, какая она на самом деле и кто её окружение. Я не буду перечислять слухи о педофилах… Но факты изложенные, например в статье "Киевщина против БЮТ" (газета "Правда Украины" за 11 марта 2009 года) – автор громадной и разоблачительной статьи Виктория Яснопольская утверждает что близкий соратник и однопартией Юлии Владимировны – Богдан Губский – грабитель и глава преступного клана, который не наверное, а НАВЕРНЯКА (то есть стопроцентно; бесспорно) осуществляет физическую расправу над неугодными людьми. А вот за 10 декабря в этой же газете шокирующая статья: "Юля заплатит…". Авторы Виктория Яснопольская и Алексей Петруня открывают истинное лицо Юлии Тимошенко. К сожалению отпугивающее. Соседи говорят мне, что если бы это была неправда юристы БЮТа подали бы судебные иски и отстояли бы честное имя нашего премьер- министра. Народный депутат Богдан Губский то же доказал бы в суде что – факты представленные на страницах "Правды Украины" – клевета. Но это не сделано, следовательно, убеждают меня – это правда. Я взял газету "Правда Украины" на первой странице Орден и факт что газета пишет правду с 1938 года – газета прославленная, на последней странице прочитал – авторы несут ответственность за достоверность информации изложенной в своих статьях. Естественно, что главный редактор (Виктория Яснопольская) и первый заместитель главного редактора (Алексей Петруня), это указано на последней странице, знают, что пишут ПРАВДУ. И причем разоблачительные статьи выходят, чуть ли не в каждом выпуске. Николай Владимирович, Вы как человек верующий и честный скажите мне, могу ли я избрать президентом Украины человека, о котором в официальных изданиях обнародуются криминальные факты? Ольга Лобач, Ирпень.
Ольга
16.12.09 16:04
Н.Т. Ользі та іншим щодо корупції та "неправильних депутатів" в БЮТ.
Відстоюю такий підхід: під час президентської виборчої кампанії варто зупинити публічні звинувачення всередині БЮТу. По завершенні президентської виборчої кампанії шляхом серйозної чистки партійних рядів домогтись перетворення БЮТ в європейську українську політичну силу. Якщо цього не буде зроблено напередодні наступних виборів до органів місцевого самоврядування та парламентських вибрів, партію чекають серйозні проблеми.
Николай Владимирович, почему БЮТ не подает в суд на те печатные издания, которые клевещут на всех и вся?
Владимир и К.
16.12.09 17:08
Н.Т. За сьогоднішньої тональності політичної боротьби та враховуючи стан судової системи, вважаю принцип судися зі ЗМІ хибним. Треба знаходити інші механізми відстоювати свою позицію і доносити об’єктивну інформацію.
Когда продолжится Ваша акция 7 чудес Украины? Страна благодаря вам имело хоть что-то красивое.
Маша
16.12.09 17:13
Н.Т. В наступному році буде проведений третій етап акції "Сім чудес України". Скоріше за все, ми будемо обирати сім чудесних туристичних маршрутів України. Звичайно, всі добрі красиві проекти – після виборів.
Николай Владимирович почему бы вам или таким как вы порядочным, на мой взгляд, и честным БЮТовцам не возглавить Киевскую городскую партийную организацию? Ведь все знают что сегодняшнее руководство так и не завоевало доверие ни у Киевлян ни в парторганизации поставив у руководства своих родственников друзей детства и т.д..
Валентина Ивановно
16.12.09 17:22
Н.Т. Оскільки формування депутатського складу фракції БЮТ в місті Києві в 2008 році відбувалося без мене, то я не можу нести відповідальність за те, як діє БЮТ в столиці України. Більше того, вважаю, що наші київські депутати неадекватно до позицій киян шанують команду Леоніда Черновецького. Готовий включитися в роботу по Києву, якщо на наступних виборах системи місцевого самоврядування Києва будуть сформовані списки, за які не соромно.
Школы Украины – это Акционерное общество директора. С родителей сдирают ежемесячно в фонд класса и в фонд школы, а директриса ездит во Францию отдыхать. Учителя отбывают срок, от звонка до звонка, а знаний не дают. Где контроль и государство? Ваше мнение по поводу образования и Ваши предложения как депутата.
Ирина
16.12.09 18:47
Н.Т. Дам непопулярну пораду. Не лише закони і концепції забезпечують якісну некорупційну освіту. Таку освіту, зокрема, в школах забезпечують і батьки, які не дають хабарів, які через батьківські збори контролюють діяльність директорів шкіл та педколективів. Тому пропоную спільно об’єднатися і діяти проти акціонерних товариств – директорів шкіл.
Як би ви оцінили з точки зору політолога рівень політичної реклами цієї президентської кампанії? І як на ваш погляд, можна завадити тотальному негативізму, брехні та обливанню брудом кандидатів у президенти?
Руся
16.12.09 18:49
Н.Т. Думаю, вже нічим. Якби напередодні президентської виборчої кампанії вдалося погодити позиції ключових політичних гравців та медіа-спільноти за принципом "всі за позитивну інформацію і всі проти бруду і брехні", можливо, кампанія була би інакшою. Сьогодні вже запізно. Хоча можу Вас поінформувати, що я один з тих, хто в команді Тимошенко наполягав на позитивістській рекламі БЮТ, яку Ви сьогодні бачите на телебаченні і на зовнішній рекламі. На жаль, решта кандидатів пішли іншим шляхом.
Янукович убеждает, что стране нужен эффективный лидер. Почему никто не вспомнит все его "эффективные" действия на посту премьера, где он побывал дважды? Почему никто не обратит внимание на то, как и чем живет его родина, ведь это – лучший показатель эффективности политика? Поверьте, если бы центр увидел всю нашу нищету, ни о какой "эффективности" Януковича там бы и слышать не захотели!
Ольга Ивановна
16.12.09 19:00
Н.Т. Ви абсолютно праві. Помилка політичних опонентів Януковича – нездатність показати всій Україні реальну ситуація в Криму, Донецькій чи Луганській областях, де вся влада тотально належить Партії регіонів. До речі, вчорашній звіт слідчої комісії про так звану земельну ситуацію в Сімферополі, що її очолював колишній лідер Партії регіонів в Криму Василь Кисельов, засвідчив, що партійна еліта регіоналів фундаментально попрацювала в приватизації найбільш красивих місць Кримської Автономії.
2010 – рік металічного Тигра, символічним кольором є світлий, сріблястий. Астрологи прогнозують, що до влади прийдуть люди з рідкісною харизмою та силою переконання, а стереотипи старого відійдуть у забуття. Тож бажаю перемоги вашій команді та хочу бачити нарешті нашу країну з КРАСИВИМ та СИЛЬНИМ президентом!
Юлія
16.12.09 19:36
Н.Т. Дякую.
Що ви подаруєте вашому синові на Миколая?
Аліна
16.12.09 19:38
Н.Т. Філософія свята передбачає повну таємницю подарунків в день Святого Миколая. Скажу лише одне, що в нашій сім’ї існує принцип, що вранці в день Святого Миколая під подушкою або під ліжком треба обов’язково знайти подарунок.
Як ви ставитеся до дублюючих свят – Миколая, Нового року, Старого нового року, Валентина та Андрія, 6 грудня та 23 лютого, 8 березня і День матері? Як виховувати молодь у цьому руслі? Можливо, є ще свята, які варті поновлення?
Марія
16.12.09 19:43
Н.Т. В своїй книжці "Теорія українського кохання" я намагаюся до уже популярних в Україні Восьмого березня та Дня Святого Валентина повернути і святкування на Андрія Дня закоханих. Тоді ми б мали 8 березня – своєрідний день любові, 14 лютого – день кохання, а 13 грудня – свято закоханих або мрій про кохання. Як Ви зрозуміли, дуже важливо і новорічний цикл розпочинати давньою українською традицією Святого Миколая. Думаю, існує ще багато традиційних свят, які вартувало б повернути, передовсім для молодих людей.
Останнім часом багато кандидатів в президенти агітують за здоровий спосіб життя. Це означає що ваші закопроекти отримають підтримку у парламенті. До речі що нового з підготовкою до Євро?
Макс
16.12.09 21:29
Н.Т. Радію, що моя не менш як п’ятирічна кампанія за здоровий активний спортивний спосіб життя підхоплена кандидатами в президенти. Сподіваюсь, що і після президентських виборів політики будуть допомагати мені будувати спортивні майданчики, проводити спортивні заходи для школярів та вчителів фізкультури, ну і, звісна річ, голосувати за мої законопроекти. От уже півроку не можу знайти підтримки в парламенті за мій законопроект, який треба проголосувати у другому читанні, що обмежує продаж та розпивання пива та слабоалкогольних напоїв у громадських місцях. Але сподіваюсь, що він буде ухвалений, як і решта багато законів щодо підтримки фізичної культури та спорту та розширення території здорового способу життя в Україні.
Верховна Рада, зокрема, і з моєї ініціативи продовжила роботу слідчої комісії по будівництву НСК "Олімпійський". Тут мій підхід такий: Євро-2012 необхідно готувати в інтересах українського суспільства і футбольних вболівальників світу, а не в інтересах кількох чиновників УЄФА чи українських міністерств. Тому жорсткий контроль за використанням бюджетних коштів і максимальна кількість об’єктів щодо транспортної інфраструктури, готелів та спортивних об’єктів.
Здравствуйте, скажите, а где учится Ваш сын? А то наши политики только много кричат об образовании в Украине, реформах, "свідомій нації" и т.д., а своих детишек отправляют учиться либо за границу, либо в какие-то суперзакрытые школы с иностранным языком обучения.
Марина
17.12.09 08:27
Н.Т. Мій син навчався спочатку в одному з ліцеїв на Оболоні, а потім у фінансово-правовому ліцеї при Київському університеті імені Шевченка. Тепер – студент економічного факультету цього ж університету. Я вважаю, що політики, які переконують громадян бути справжніми українцями, мусять дотримуватися певних стандартів. Один з таких стандартів – це навчання дітей в Україні і, відповідно, в українських навчальних закладах. Мені важко пояснити, чому українська зразковість Президента України не поширилася на його дітей, які навчаються в англомовній школі, яка, до речі, не сертифікована Міністерством освіти.
Добрий день, Миколо Володимировичу! Скажіть, яка доля "Лікарні майбутнього", про яку так багато говорилося і на яку всім світом гроші збирали? Хто за це відповідає, в якому стані будівництво і що буде з проектом далі?
І ще питання: чи не краще було б ці гроші направити на удосконалення, модернізацію, будівництво нових корпусів, одним словом, покращення дитячої лікарні "Охматдит", в яку їдуть з усієї країни, ніж будувати з нуля якийсь ілюзорний проект?
Перепрошую, якщо це питання не до Вас… просто накипіло.
Ірина
17.12.09 10:19
Н.Т. Моя пропозиція щодо проекту "Лікарня майбутнього". Враховуючи те, що будівництво проекту ще не розпочалося, – я не вважаю початком проекту підготовку документації, – а також беручи до уваги, що Віктор Ющенко ближчим часом не буде Президентом України, я би пропонував організаційно і фінансово перевести проект від фонду дружини Президента в систему Міністерства охорони здоров’я. Таке рішення бодай збереже кошти, які збиралися українською громадою. На жаль, маємо сумний приклад з таким проектом в Кіргізстані, де після завершення президентства Оскара Акаєва його дружина, що опікувалася "Лікарнею майбутнього", а тепер живе за кордоном, досі судиться з державою за цей проект.
Ваше правительство собирается погашать задолженность перед молодыми семьями участниками государственной программы частичной компенсации процентов банковских ипотечных кредитов?А то не понятно над чем вы там ПРАЦЮЕТЕ!
Виталий
17.12.09 11:12
Н.Т. Віталію, Вікторії, Павлу, Андрію та іншим – щодо кредитування будівництва квартир молодим сім’ям.
Я думаю, ви прекрасно розумієте, що після проблем у банківській сфері цю програму стало надзвичайно важко реалізувати. Водночас переконаний, що програма буде діяти, оскільки урядовий досвід добудови будинків через іпотечний фонд показує, що уряд через вже державні банки може реально відновити програму кредитування молодіжного будівництва.
Досить непогано за вашої участі реконструювали Качанівський палац. Але на Україні чимало таких пам"яток, яких можна реконструювати – може, не такі вони вже й "чудесні", але на вихідний можна було би поїхати. Питання тільки коштів і реставрації. Чи планує Ваш фонд надалі якісь подібні проекти?
Олександр
17.12.09 12:45
Н.Т. За останній період серед об’єктів, якими опікується мій фонд, не лише переможці акції "Сім чудес України". Хоча, звісно, найбільше я горджусь збудованим і з моєю допомогою комплексом "Запорізька Січ" чи реконструйованим заповідником. Так, днями я зі своїми друзями взявся а відновлення музею-садиби Миколи Костомарова на Чернігівщині. Такі проекти надзвичайно складні. Зрозуміло, з причин великого фінансування. Також важливою умовою підтримки мною проектів по реставрації є професійна і патріотична команда людей на місцях та у керівництві цих історико-архітектурних чи природних пам’яток, які звертаються по підтримку.
Ви як Миколай, частіше отримували чи дарували подарунки? І які?
Ліка
17.12.09 18:47
Н.Т. Оскільки я народився у грудні і, звісна річ, батьки мене назвали Миколою, я приречений більше дарувати, аніж отримувати подарунки. І я вважаю, що так справедливо.
Скажіть, будь ласка, де можна придбати ваші цікаві диски?
Інна
17.12.09 18:54
Н.Т. Ідеологія моїх освітніх проектів передовсім в тому, щоб не продавати, а поширювати тим, хто найбільше потребує. Тобто, диск "Головні пісні та мелодії України", "Класика української літератури" задумувалися для завучів, вчителів української мови та літератури, шкіл. Тому серед цих шкіл ми їх і поширюємо. Презентована сьогодні "Слуханка для української малечі" – для дитячих садочків. Найголовніше в цих проектах – щоби всі більш як 21 тисяча шкіл отримали їх та всі більш як 15 тисяч дитячих садочків скористалися цим проектом. Хоча напевне треба шукати партнерів для того, щоб такі диски можна було купити щонайменше в книжкових магазинах – для тих, хто цікавиться українською культурою або хоче зробити подарунок своїм дітям.
Сколько раз по телевизору слышал о создании временных следственных комиссий для расследования спорных политических и финансовых вопросов, слышал их отчеты, часто скандального характера. Куда потом идут все эти материалы, кто на них реагирует и почему нет никаких последствий для нарушителей закона?
Александр Багиров
17.12.09 18:57
Н.Т. Проблема слідчих комісій парламенту – у відсутності належного статусу. Ми вже кілька років намагаємося ухвалити законопроект про спеціальні та слідчі комісії Верховної Ради, але Президент Леонід Кучма та Президент Віктор Ющенко роблять все, щоби ветувати даний документ. Переконаний, без цього закону результати роботи слідчої комісії не будуть сприйматися належним чином правоохоронними органами, як це відбувається сьогодні.
Добридень, у мене 2 запитання:
1. Чи вірите ви у повернення поваги народу до влади, міністрів, народних депутатів зокрема? Як і коли це буде можливо?
2. Яким чином, будучи в опозиції, Янукович спромігся ОФІЦІЙНО заробити за минулий рік 5 мільйонів гривень, з яких 1,6 млн – матеріальна допомога?! Невже у Верховній раді він – найбідніший мільйонер, який потребує ще й матеріальної допомоги?
Євген
17.12.09 19:06
Н.Т. 1) Повернути повагу до народу можна лише щоденною діяльністю в інтересах народу. Так сталося, що сьогодні країна переживає недовіру до всіх і неприйняття всіх. Тому повернення довіри – довгий і складний шлях, що мусить складатися з невеликих, конкретних, але вагомих справ, що їх роблять всі гілки влади.
2) Декларування доходів не стало нормою не лише політиків, а й бізнесу, ат і просто громадян. Напевне, неможливо задекларувати реальні доходи у країні, де майже половина економіки – тіньова. Завжди відстоював принцип, що ми можемо стати європейською демократичною країною, коли кожен громадянин України відчує себе реальним платником податків. До речі, я останні десять років і як науковець, і як експерт, і вже пізніше як депутат декларував свої доходи. І за декларацією про доходи за 2004 рік в уряді 2005 року був найбагатшим членом уряду. Щодо Януковича – цікаве питання. Він за декларацією став мільйонером, коли очолював опозицію. Це означає, що не така вже складна справа в Україні – бути в опозиції.
Якою є програма Вашої команди, і Вас особисто, у культурно-гуманітарній сфері? І що пропонується робити, щоб не повторювалися випадки з розкраданням коштів на побудову жертвам Голодомору?
Володимир
17.12.09 19:18
Н.Т. Так сталося, що можу звітувати лише особистою діяльністю в гуманітарній сфері. Оскільки в уряді Тимошенко згідно з розподілу повноважень гуманітарний блок, починаючи з Віце-прем’єра Івана Васюника і закінчуючи Міністром культури Василем Вовкуном – це відповідальність навіть не "Нашої України", а безпосередньо Віктора Ющенка. Стосовно моїх проектів, щоб детально не розповідати, зайдіть на мій сайт і матимете можливість переглянути всю діяльність в цій сфері.
Може, це не патріотично, але вважаю, що пам’ятники та церкви треба будувати без держави. Точніше, без бюджетних грошей. Мій досвід та власний досвід українського меценацтва від найдавніших часів свідчить про те, що коли на добру справу гроші збирають благодійники та пересічні громадяни, то ніхто нічого не краде. Тому такий принцип треба повернути в Україну. Тоді ні з "Мистецького арсеналу", ні з пам’ятника жертвам Голодомору чиновники не будуть красти гроші.
Здравствуйте, Николай Владимирович! Вы один из немногих политиков, заслуживающих доверия. Потому интересует Ваше мнение по главному вопросу – борьбе с коррупцией, ЧТО ожидать Украине в 2010? Интересны ВАШИ идеи, как командира революции (где и я был) и как интеллигентного и умного человека. Коррупция растет – тенденция; – что делать?! Растет с головы! Какие будут разнарядки в 2010 году по сбору средств в "ассоциацию прокуроров", в МИНИСТЕРТВА И ВЕДОМСТВА! Что делать сегодня чиновникам, с которых требуют деньги в верх?
Конкретный пример "борьбы с коррупцией":
Черкасская обл., Звенигородка, КРУ. Інспектор, ревізор (специалист високого уровня), который не пишется в эти схемы – подстава, уголовное дело и т.д.. Как говорят – он мешал "бизнесу", т.е. – дерибану! Сейчас – бери из бюджета что хош.
!!!Ну, хоть каких – то специалистов нужно удержать, с чего в 2010 державу строить?! А они уже все кто специалисты, а не профессиональные коррупционеры, давно под статьями, т.к. "бизнес" не делают и ему мешают. в РЕГИОНАХ – ПРОСТО УЖАС – в плане компетенции, придите – посмотрите.
ПС Почему президент говорит что упало количество уг. дел по коррупции – остались только свои, всех уже вытравили.
! Вам комфортно жить в такой стране?! Вы, лично, что-то поменяете?!
Вилен Веремко
067 506 00 87
vilen_veremko@mail.ru
Vilen
18.12.09 00:08
Н.Т. Можу лише поспівчувати Вам і країні. Корупцію в Україні можуть побороти лише спільна солідарна боротьба кожного громадянина і влади загалом. Вірити в те, що один Президент чи Віце-спікер, або який мудрий закон поборе корупцію – ілюзія. Тому давайте спробуємо в черговий раз після президентських виборів почати боротись з корупцією.
Николай, с наступающими Вас праздниками – днем св. Николая, Новым Годом, Рождеством! Побольше и Вам и Вашей команде, и всей Украине хороших новостей в наступающем году!
Татьяна
18.12.09 00:42
Н.Т. Дякую, Тетяно!
Миколо Володимировичу, коли наші школи, вузи перейдуть на вільне програмне забезпечення? Витрачаються колосальні кошти на пропрієтарне програмне забезпечення. невже ніхто над цим не задумується? Чи в нас стільки багато коштів виділяється на освіту що їх просто немає куди дівати?
Віталій
18.12.09 01:48
Н.Т. Я думаю, Ви праві в тому, що Міносвіти повинно, окрім обов’язково визначеного ним програмного забезпечення, бодай рекомендувати перелік того забезпечення, що можна використовувати в школах. Це дасть можливість і не допустити корупцію в цій справі.
Миколо Володимировичу, розкажіть, будь ласка, про Ваш новий проект "Слуханка для малечі", мені як мамі та вчителю в середній школі це цікаво суто з професійної точки зору. До речі, хотіла б Вам подякувати за попередні диски (пісні до свят та диск з голосами українських класиків), які отримала наша школа і які стали надзвичайно для нас корисними.
Судячи з назви, новий диск призначений для діточок. Що саме на ньому і як він буде розповсюджуватися?
Олена Савченко
18.12.09 09:17
Н.Т. "Слуханка для української малечі" – новий спільний проект Фонду "Справедлива країна" та Національної радіокомпанії, презентований до Дня Святого Миколая. В проекті два диски, на них 77 казок та пісень для української малечі. Хочемо, щоб ці два диски отримав кожний із 15 тисяч дитячих садочків України. Більш детально – на моєму сайті.
Николай Владимирович! Я люблю свою страну, но думаю на русском языке. Есть ли у меня шанс идентифицировать себя как украинца?
Степан
18.12.09 09:48
Н.Т. Я вважаю, що Україна повинна пройти два етапи ідентифікації себе як держави. Перший етап – громадянська ідентифікація, другий – національна. Під час першого всі, хто проживає в Україні, мали б пишатися тим, що вони громадяни України. До речі, сьогодні у нас за соціологічними дослідженнями таких більше 60%. Другий етап – національна ідентифікація – пишатися тим, що ми українці. Думаю, другий етап мусить бути не насильницьким і триватиме доволі довгий період. Тому найважливіше сьогодні – як Ви ставитися до Україні, української культури, українських традицій, а не те, якою мовою говорите.
Николай Владимирович, как Вы думаете: изменился ли процент граждан Украины в 2009 году по сравнению с 2007-м, которые гордятся тем, что они украинцы и в какую сторону? Спасибо.
Вадим
18.12.09 10:52
Н.Т. Добре, що нагадали мені про необхідність провести таке соціологічне дослідження. Інститут політики, який я свого часу заснував, проводив дослідження лише протягом 2002-2007 років. Ми мали динаміку зростання громадян, що пишаються тим, що вони українці, від менше 50% до майже 70%.
Вы не могли проинформировать о истории так называемого Кабинета Кучмы. Это дорогая мебель из кабинета Кучмы, которую Ющенко и Тарасюк подарили Яценюку. Сначала она украшала кабинет Яценюка в МИДе, а потом в парламенте. Где сейчас позолоченные стулья Кучмы?
Сергей
18.12.09 10:57
Н.Т. Якщо така історія дійсно була, то це можна перевірити шляхом депутатського чи інформаційного запиту до Державного управління справами при Президенті.
Пане Миколо, багато розмов про ваші просвітницькі проекти. Я не заперечую, що це гарна і корисна справа. Однак, погодьтеся, що будь-який, освітній проект дуже просто робити, маючи допомогу Міністерства освіти чи Міністерства молоді. Хіба не так?
Олег
18.12.09 11:11
Н.Т. Так сталося, що протягом останніх років і в опозиції, і при владі я реалізовую всі свої проекти без бюджетних коштів і без підтримки так званих гуманітарних міністерств. Важко пояснити, чому керівництво міністерств не хоче реалізовувати такого роду проекти. Можливо, тому, що вони дуже короткі (розраховані на короткий термін) і дуже дешеві у порівнянні з бюджетними, які дають можливість заробити паралельно великій кількості чиновників. Отож, виглядає, що просувати українську культуру в Україні сьогодні легше без влади.
Микола Володимирович! У мене немає запитань. Просто, від усіє моєї сім’ї хотіли Вас привітати з Миколаєм та всіма новорічними святами. Здоров’я Вам, перемог, кохання та любові:)))
снігуронька
18.12.09 11:37
Н.Т. Дякую.
Николай, Вы поддерживаете связь с вашими товарищами по Афгану? Будете ли вы встречаться и вспоминать те дни 25 декабря (годовщину ввода войск в Афганистан)?
Андрей
18.12.09 11:57
Н.Т. Дійсно, 25 грудня цього року – тридцять років від дня початку війни в Афганістані. Я був солдатом і сержантом 1983-1985 роках в Афганістані, і для мене це важлива подія. Оскільки я належу до тих афганців, які допомагають іншим афганцям, то зазвичай зроблю подарунок своїм побратимам із єдиного афганського госпіталю "Лісова поляна", що в Пущі-Водиці. І хочу побажати всім тим, хто пройшов цю війну, найважливіше – здоров’я, і спільної роботи над тим, щоб для українців це була остання війна в їхній історії.
Коли я почув що "Ющенко дав звання Героя Симоненку" подумав – певне, поета Василя Симоненка, нашого земляка з Черкащини, вшанували. Але виявилося – то про Валентина Симоненка, голови Рахунокової Палати. А що він зробив? Дивні якісь нагороди. І таке в Ющенка дуже часто – то Колесников, то Потебенько, то ще якийсь кучміст… Чи можете Ви сказати – коли БЮТ прийде до влади, якою буде державна політика у сфері нагород? І якою є Ваша особиста позиція, кого потрібно нагороджувати званням Героя України і іншими високими нагородами?
Вячеслав
18.12.09 13:28
Н.Т. Нинішня нагородна політика – це скоріше зневага до справжніх героїв, аніж належна оцінка їхньої діяльності. Вважаю абсурдом нагородження, особливо звання Героя України, молодих бізнесменів чи чиновників, таких як Міністр АПК або голова рахункової палати. Герой України – це той, хто все своє життя присвятив Україні, а не той, хто заробляє на Україні. Зрозуміло, що державна нагородна політика має бути радикально переглянута, – Президент повинен підписувати Укази, а не визначати, кого нагороджує. До речі, сьогодні з’явився новий Герой України – мій колега, народний депутат з Партії регіонів Михайло Зубець.
Ще раз хочу підкреслити: точно не теперішні міністри і народні депутати мусили би бути серед категорії нагороджених. Навіть якщо вони з "братських" до Президента фракціях "Наша Україна" чи Партії регіонів.
Восьмого січня буде 75 років від дня народження геніального українського поета Василя Симоненка. І наш оргкомітет (Микола Томенко, Борис Олійник, Микола Сом, Володимир Біленко та інші) запланував серйозні заходи з його відзначення як на Черкащині і Полтавщині, так і в Києві. Переконаний, що ближчим часом ми вирішимо питання, і в Києві появиться вулиця Василя Симоненка. А найголовніше – його творчість більше знатимуть молоді люди, і знатимуть те, що "можна все на світі обирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину".