Про це йшлося сьогодні під час наради Голови парламентського Комітету з питань екологічної політики Миколи Томенка з експертами в галузі екології та природокористування.
Учасники наради обговорили державну політику в даній сфері та висловили стурбованість тим, що під час так званої адміністративної реформи часів В. Януковича, фактично, була ліквідована структура для здійснення державної політики у сфері екології та природокористування на регіональному рівні. Зокрема, експерти зауважили, що на обласному рівні відсутні відповідні підрозділи, які мають займатися цими питаннями.
Тобто, навіть Міністерство екології та природних ресурсів України, що є центральним органом виконавчої влади, фактично, на сьогодні не має інструментарію для виконання своїх рішень на місцевому рівні.
Також учасники наради висловили стурбованість, що без участі громадськості обговорюється нова структура Міністерства екології та відбуваються відповідні кадрові призначення.
Микола Томенко поінформував, що профільний Комітет Верховної Ради буде контролювати структурні і кадрові зміни, які відбуваються в Мінекології, а також зазначив, що в разі необхідності виноситиме їх на обговорення на засідання Комітету.
Голова Комітету з питань екологічної політики також запросив фахівців, учасників наради взяти активну участь у комітетських слуханнях на тему «Аналіз стану природно-заповідного фонду України», які відбудуться 4 лютого, а також – у парламентських слуханнях щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, об’єкт “Укриття” та перспективи розвитку зони відчуження, які заплановані на 4 березня.
У нараді брали участь, зокрема, Петро Гожик (директор Інституту геологічних наук НАН України), Володимир Борейко (директор Київського еколого-культурного центру), Олег Листопад (експерт громадської еколого-правової організації «Екоправо-Київ»), Андрій Неліпа (президент Всеукраїнського риболовного громадського об’єднання «Громада рибалок України») та ін.