Надання Росією певних поступок в ціновій політиці на газ залежатиме від рівня лояльності української влади до політичних вимог наших сусідів. Таку думку сьогодні в коментарі УНІАН висловив заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко.
Він зауважив, що радикальне крило російського політикуму оприлюднило перелік вимог за яких ціна на газ для України може бути знижена. «Всі ці вимоги лежать виключно в політичній площині. Серед них зміна мовної політики в Україні, гарантії продовження терміну перебування ЧФ РФ в Криму та ряд інших», – сказав він. За словами М.Томенка все буде залежати від того, наскільки українська нова влада буде лояльною до таких вимог. «Чим вищою буде ступінь лояльності української влади до російських політичних вимог, тим вище вірогідність, що вони досягнуть певних поступок в ціновій політиці», – сказав віце-спікер.
Що стосується питання ГТС, то за словами М.Томенка, аби почати будь-які переговори про передачу Української ГТС в концесію необхідно відмінити діючий закон, який забороняє це. Віце-спікер зауважив, що ще 2007 року Верховна Рада України 430 голосами народних депутатів прийняла закон, яким забороняється відчуження майна НАК «Нафтогаз України» та газотранспортної системи України. Зокрема, законом передбачена заборона на реорганізацію, зняття, приєднання, перетворення державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, а також їх приватизація. Крім того зауважив віце-спікер, забороняється відчуження майна державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, передача його з балансу на баланс, в концесію, оренду, лізинг, заставу, та передача до статутного фонду інших юридичних осіб майна та акцій таких підприємств, вчинення інших правочинів, що можуть призвести до відчуження майна та акцій цих підприємств, а також майна та акцій НАК «Нафтогаз України». Крім цього, передбачається, що до державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту НАК «Нафтогаз України» не можуть порушуватися справи про банкрутство. «Зараз же мова йде про зовсім іншу ідеологію і фактично потрібно скасувати попередній закон. Скасувавши цей закон уряд може починати проведення переговорів», – сказав М.Томенко. За словами Віце-спікера, при наявності дії цього закону, будь-які переговори стосовно різних форм передачі у власність частини чи в цілому ГТС є незаконними.