Таку думку висловив голова Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування діяльності київської влади Микола Томенко, коментуючи активне обговорення київською владою скорочення районів міста Києва з 10 до 5.
Не вдаючись до детального аналізу позитивних та негативних сторін такого проекту, Микола Томенко звертає увагу на те, що доцільність цього рішення не обговорювалась ані фахівцями, ані громадськістю Києва.
«Таке суспільно значиме рішення, як зміна адміністративно-територіального устрою, не може ухвалюватися лише для того, щоб зняти з посад кількох керівників районів, що не належать до партії керівництва міста. Більше того, цілком очевидно, що зміна адміністративного поділу столиці України має відбуватися за згодою громади Києва. Для того, щоб діяти законно та поважати думку киян, цей проект повинен бути активно обговорений в Києві за участі фахівців та експертів для того, щоб зрозуміти, наскільки зменшення районів столиці допоможе вирішенню проблем взаємин пересічного киянина із представниками міської влади», – вважає Микола Томенко. Наприклад, чи допоможе зменшення районів столиці в реалізації основних прав киян – освітніх, культурних, прав на безоплатну охорону здоров’я, вирішення житлово-комунальних проблем тощо. Чи, можливо, навпаки, таке рішення створить ряд організаційних проблем та порушить нинішню збалансованість з чисельністю населення кількості закладів науки, освіти, охорони здоров\’я, фізичної культури, спорту тощо.
На думку Миколи Томенка, зміна адміністративно-територіального устрою Києва – це предмет навіть не громадських слухань, а питання місцевого референдуму. «Якщо київська влада переконана, що зменшення районів в столиці – це проект на благо киян, вона має піти на процедуру фахового обговорення та прийняття остаточного рішення через місцевий референдум, не оминаючи думку мешканців столиці у цьому питанні», – вважає народний депутат.