У вівторок Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко взяв участь у роботі «круглого столу» на тему: «Діяльність засобів масової інформації у виборчому процесі: законодавче забезпечення та практика його застосування». Під час «круглого столу» було обговорено законодавчі засади та практичні аспекти участі засобів масової інформації у передвиборчій агітації і висвітленні виборчого процесу в контексті нової редакції Закону «Про вибори народних депутатів України».
Участь у роботі «круглого столу» взяли народні депутати України, представники Центральної виборчої комісії України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, засобів масової інформації та громадських організацій.
Відкриваючи роботу «круглого столу», М.Томенко повідомив, про три добрі новини. Перша з них, за словами М.Томенка, пов’язана з тим, що нова редакція Закону про вибори підписана і набула чинності майже за рік до виборів. Друга добра новина, продовжив він, полягає в тому, що в новій редакції Закону про вибори розділи, які стосуються діяльності засобів масової інформації, радикально не змінені. Хоча, за його словами, існує ціла низка новел, які варто обговорити, щоб підготуватися до їх функціонування, проблем і можливих ризиків під час застосування.
Третьою доброю новиною М.Томенко назвав те, що на минулому тижні Парламент прийняв у першому читанні Проект Постанови про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2012 року. Він нагадав, що зазвичай такі документи приймаються в цілому, однак парламентська більшість цього разу відмовилася приймати документ в остаточній версії. «Тим не менше, сподіваюся, що дана Постанова таки буде проголосована в цілому, і влада не буде використовувати перевірки для зведення рахунків із засобами масової інформації під час виборів», – додав він. Отож, Віце-спікер висловив сподівання, що «якщо нічого не зміниться в частині бажання зайвий раз перевіряти засоби масової інформації, то на останньому тижні теперішньої сесії ми проголосуємо Постанову в цілому». «Таким чином у січні матимемо Постанову Верховної Ради, якою відповідним інституціям заборонятиметься здійснювати перевірки ЗМІ у період виборчої кампанії», – додав він.
Підсумовуючи, Микола Томенко наголосив, що «ми повинні використовувати ті корисні і апробовані методи спільної діяльності, які були на всіх виборчих кампаніях». «Експертні ради і при Центральній виборчій комісії, і при Національній раді з питань телебачення і радіомовлення – корисна і правильна позиція», – сказав він. Окрім того, за словами М. Томенка Парламент теж готовий в той чи інший спосіб сприяти в цьому питанні. «Нам треба зробити виборчу кампанію такою, щоби ЗМІ загалом і журналісти зокрема не були заручниками непростої боротьби, яка ведеться зазвичай у такий час», – наголосив він.