Вчора Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко та Голова Черкаської обласної ради Володимир Гресь взяли участь у святі «першого снопа» або «зажинок», яке відбулося на хлібному лані Золотоніського району на Черкащині.
Вітаючи учасників урочистого дійства, Микола Томенко сказав: «Жнива в Україні завжди були турботою всього суспільства, не дивлячись на те, хто де мешкає, чи-то в селі, чи в місті, адже від цієї святої справи залежало як проживе людина, та й вся держава, наступний рік». Він зауважив, що саме тому в давніх українських традиціях та й в самій філософії, жнива завжди посідали чільне місце та закликав відроджувати забуті традиції обряду жнив.
«Сьогодні важливо, щоб суспільство поверталося до розуміння про те, що в Україні з давніх часів хліб – це символ святості, щастя, радості й багатства, а жнива завжди були святою справою», – сказав він.
Микола Томенко зауважив, що, на жаль, в радянський період ця традиція була забута і головний акцент робився на підсумках хлібозбиральної кампанії. Натомість, на його думку, важливо відродити традицію підготовки та проведення жнив.
Саме тому, за словами М.Томенка, спільними зусиллями, традиція розпочинати збір урожаю святом першого снопа або, як ще його називають, Зажинок була відроджена в Черкаській області. Він розповів, що вже кілька років поспіль за тиждень до свята святих апостолів Петра і Павла та обов’язково в «жіночі» дні: середу, п’ятницю чи суботу, як це велося в Центральній Україні, черкащани та запрошені гості в святковому одязі, з традиційними обрядовими піснями, серпами та косами йдуть на жнивне поле аби розпочати жнива.
Виступаючи перед початком дійства, Микола Томенко висловив переконання, що в цьому році буде добрий врожай, водночас зазначивши, що й надалі залишається актуальною традиційна українська проблема – організація збуту зерна. «Аграрники повинні мати змогу не лише зібрати врожай та забезпечити країну, а й продати свій продукт за належними ринковими цінами. А тому, на сьогоднішній день, окрім всього, й цінова політика теж потребує вирішення», – наголосив він.
За традицією, після освячення початку жнив єпископом Черкаським та Чигиринським Української православної церкви Київського патріархату, владикою Іоаном, Микола Томенко побажав натхнення, сил і благополуччя усім жниварям і чоловіки з косами, а жінки з серпами вийшли в поле.
Цього року у святі взяли участь народна артистка України Наталя Сумська, актриса Дарина Мамай, відомі Черкащини: телеведуча ICTV Оксана Соколова та ведуча «Погоди» на «5 каналі» Габріела Масанга; керівники органів місцевого самоврядування Черкащини, зокрема голова Черкаської обласної ради Володимир Гресь, який в цей день був гостинним господарем, колективи художньої самодіяльності Золотоніського районного Будинку культури та інші.