Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає необґрунтованою можливість заміни викладання історії України на історію української культури у вищих навчальних закладах України.
Нагадаємо, 2 квітня 2009 року відбулася розширена підсумкова колегія Міністерства освіти та науки України. Як відзначив у своїй доповіді на даній колегії Міністр освіти та науки України Іван Вакарчук, 28 лютого колегія МОН затвердила нові підходи до викладання історичних дисциплін та зміни до чинної програми з викладання історії, якими, зокрема, обов’язковий курс «Історія України» планується замінити новим «Історія української культури».
Микола Томенко висловив переконання, що викладання історії України як обов’язкового курсу в усіх вищих навчальних закладах є надзвичайно важливим у формуванні патріотичної та свідомої молодої людини. Натомість, на думку політика, запровадження замість неї курсу «Історія української культури» може призвести до погіршення ситуації, оскільки одразу ж постає питання наявності достатньої кількості висококваліфікованих фахівців для викладення саме історії української культури.
«На фаховому рівні можна, безперечно, дебатувати щодо методів викладання, напрацювання нових підходів щодо викладання історії, змістового наповнення самого курсу, проте курс «Історія України» повинен залишитися обов’язковим для викладання в усіх вузах нашої держави», – наголошує Віце-спікер.
«Я вважаю вказане рішення колегії Міністерства освіти та науки України поспішним. Питання викладання історичних дисциплін є надто важливим, щоб ухвалюватися самою лишень колегією Міністерства», – вважає М.Томенко.
Заступник Голови ВР направив звернення до Прем’єр-міністра України з проханням призупинити дане рішення і провести експертне обговорення запропонованих змін серед фахівців та експертів з залученням науковців Національної академії наук України, Академії наук вищої школи України, представників вищих навчальних закладів.