Коментуючи обговорення у Верховній Раді законопроектів опозиції про необхідність ліквідації так званої владної пенсійної реформи і повернення до принципів попереднього пенсійного законодавства, за яким жінка має право виходити на пенсію у 55-річному віці, зменшення страхового стажу тощо, Микола Томенко наголосив, що сьогодні це – вимога абсолютної більшості не лише людей передпенсійного та пенсійного віку, а й більшості громадян України.
«Владна пенсійна реформа звелася до автоматичного збільшення пенсійного віку для жінок на 5 років та збільшення страхового стажу на 10 років, що в результаті не принесло ніякої користі, крім реального погіршення життя людей», – зауважив народний депутат.
Так, він звернув увагу на те, що за останні роки не справдилася теза Уряду про те, що пенсійна реформа дозволить ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду. Навпаки, останнім часом Пенсійний фонд тільки наростив борги. «Сьогодні дефіцит Пенсійного фонду складає, за різними оцінками, ледь не більше 50-60 млрд грн. До того ж, Уряд досі не спромігся призначити голову Пенсійного фонду», – зауважив політик.
Микола Томенко нагадав, що протягом 2013 року мінімальна пенсія складала 894 грн. І лише з 1 грудня Уряд обіцяє підняти її «аж» на 55 грн – до 949 грн. Зрозуміло, що такий підхід зовсім не відповідає темпам подорожчання життя в Україні, зростання цін тощо.
Черговим антипоказником владної пенсійної реформи також стало суттєве погіршення якості медичних послуг та охорони здоров’я. «Закриття закладів охорони здоров’я, зменшення їхнього фінансування призвело до того, що місяцями інваліди та пільгові категорії громадян не можуть навіть отримати ліки за рецептурними приписами, не те, що пролікуватися», – зауважив Микола Томенко.
Він нагадав також, що, запроваджуючи пенсійну реформу, Уряд обіцяв активно боротися з безробіттям та створювати нові робочі місця. Натомість за останні роки одним з найбільш провалених напрямків роботи Уряду є реальне, а не статистичне збільшення безробіття та відсутність, особливо в сільській місцевості, можливості працевлаштування.
«Підсумовуючи, можна сказати, що владна пенсійна реформа погіршила стандарти життя людей передпенсійного віку, а практика її реалізації повністю спростувала усі обіцянки, які давав Уряд. Тому за результатами цієї пенсійної реформи Уряд мав би не чекати відповідного рішення Верховної Ради чи Президента, а добровільно піти у відставку», – переконаний Микола Томенко.