Коментуючи подання 252 народних депутатів до Конституційного Суду з проханням перевірити зміни до Конституції від 2004 року на відповідність Основному Закону, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко наголосив, що задля реалізації проекту «Конституція для Президента» Партія регіонів запустила запасний варіант. «Якщо зміну Конституції без парламенту через референдум можна вважати таким відверто антиконституційним шляхом, то варіант – через рішення Конституційного Суду – виглядає як помірковано, але антиконституційний шлях», – зазначив він.
Микола Томенко зауважив: «Якщо допустити, що таке рішення буде прийнято, то даний склад Конституційного Суду вийде на перше місце в історії Конституційних судів з точки зору абсурдності та невмотивованості рішень». Поки що, на його думку, на першому місці той склад Конституційного Суду, який визнав, що Президент Леонід Кучма перебував на посаді не два, а один термін і таким чином «зліквідував п’ять років життя Української держави і українського народу». «Якщо за нинішнім зверненням буде прийнято позитивне рішення, то даний склад Конституційного Суду обійде попереднє політзамовне рішення, оскільки таким чином буде визнано неконституційним життя Української держави та українського народу майже протягом шести років», – підкреслив Віце-спікер.
Політичним непорозумінням Микола Томенко вважає також те, що серед тих 252 депутатів, що направили подання до КС, як мінімум більше половини «наполегливо вимагали та радісно голосували за нинішню редакцію Конституції України».
«Мій прогноз, що влада піде на будь-які методи, для того, щоб перетворити Україну в де-факто президентську республіку і реалізувати подарунок Віктору Януковичу у вигляду Конституції 1996 року, є реалістичним», – наголосив М.Томенко. «Чи відверто антиконституційний, чи помірковано антиконституційний шлях, але все направлено на те, щоби ближчим часом в Україні був єдиний реальний інститут влади – інститут Президента», – додав він.
Підсумовуючи, Микола Томенко сказав, що інших шляхів, як залучати, окрім опозиції, суспільну підтримку проти такого антиконституційного шляху розвитку дій в Україні немає. «В цій ситуації сподіватися на міжнародні структури та повагу до Основного Закону Україні не доводиться. Отож, як і завжди, окрім дій опозиції, варто сподіватися лише на суспільне несприйняття такого антиконституційного шляху», – сказав він.