Про це Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко заявив сьогодні, виступаючи під час виїзного засідання Комітету, яке відбувалося у приміщенні Національної телекомпанії України за адресою вул. Мельникова, 42.
Голова Комітету наголосив, що він є прихильником якнайшвидшої реалізації проекту переходу на суспільне телебачення і радіомовлення. «На сьогодні ми маємо інформацію, що в деяких областях, розуміючи, що проект суспільного телебачення невдовзі буде реалізований, почалися розмови і чутки про можливість «тихої» приватизації чи відчуження земель обласних телерадіокомпаній, які, у більшості випадків, знаходяться у центральних частинах обласних центрів України», – зазначив Микола Томенко.
«Насправді непроста ситуація у цьому плані і у Першого національного, оскільки необхідне чітке розуміння того, як далі буде розвиватися цей медіаресурс. Враховуючи той факт, що приміщення, у якому він знаходиться, до сьогодні не здане в експлуатацію і потребує чіткого рішення – реконструкції, ремонту чи добудови, то таке рішення можна ухвалити, лише розуміючи чітку стратегію – в якому напрямку рухаються нинішні державні та комунальні ЗМІ», – зауважив Микола Томенко.
Він зазначив, що така стратегія прописана у підготовленому Комітетом законі про суспільне телебачення, який передбачає на базі Першого національного та обласних державних телерадіокомпаній створення двох каналів суспільного телебачення – суспільно-політичного та культурно-освітнього.
«Це дасть можливість інвестувати кошти в логічному напрямку, а отже – на перетворення Першого національного, державних та комунальних медіа, які зараз приречені служити владі і місцевим чиновникам, у два потужні суспільні канали, які зобов’язані служити суспільству та Україні», – зазначив Голова Комітету.
Він також наголосив, що має погану інформацію, за якою багато чиновників Уряду хочуть «спустити на гальма» історію зі створенням суспільного мовлення та роздержавленням ЗМІ, переконуючи Президента, що ці медіа знадобляться йому в президентській виборчій кампанії 2015 року.
Натомість Микола Томенко зазначив, що парламентський Комітет буде робити все, щоб підготовлені ним законопроекти до другого читання були проголосовані, і з січня 2014 року був даний старт і початку створення суспільного телебачення, і роздержавленню ЗМІ.