«Ідея визначення чітких публічних правил гри між владою та опозицією – важливе завдання для сучасної України. Однак, ця ідея є корисною за умов, коли ці правила визначаються не між політичними партіями, а між демократичною коаліцією (в складі БЮТ та НУНС) та опозицією (в складі ПР та КПУ)», – вважає Микола Томенко.
Тому, на його думку, ідея підписання документу зобов’язань перед суспільством між владою та опозицією є продуктивною. Якщо ж ідеться про підписання певних зобов’язань просто між окремими п’ятьма політичними партіями, то це, – вважає Томенко, – політичне зло, оскільки під личиною такого документу може завжди з’явитися якась нова «широка» чи «глибока» коаліція.
«Загалом, на жаль, історично вагоме для української історії слово «Універсал» значною мірою дискредитовано Партією регіонів, Соціалістичною та Комуністичною партіями», – зазначив Микола Томенко і зауважив, що, якщо Президент мав на увазі саме визначення правил гри між парламентською більшістю та опозицією, необхідно думати і над зміною назви документу, щоб започаткувати в українській політичній історії формат відкритих публічних домовленостей між владою та опозицією.