Сьогодні, під час брифінгу після завершення Погоджувальної ради, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко сказав, що опозиція була і залишається на тій позиції, що вимагає вето Президента на Податковий кодекс. Він наголосив, що така позиція озвучувалася опозицією і при першій редакції ПК, і при другій, і при всіх наступних.
Водночас, аналізуючи дискусію, яка розгорнулася останніми днями стосовно змісту ПК, Микола Томенко нагадав, що при обговоренні даного Законопроекту у другому читанні, опозиція наполягала на вилученні низки тих норм, які сьогодні називаються урядовцями і Президентом «злочинними, корупційними та антинародними».
Віце-спікер зазначив, що не розуміє тези про те, що Прем’єр-міністр, Президент та інші посадові особи не знали тексту документа і випадково дізналися його від тих, хто протестує на другий тиждень мітингів. «Більше як чотири тисячі раз в сесійній залі звучала позиція уряду», – підкреслив він, нагадавши, що при голосуванні кожної з чотирьох тисяч поправок в сесійній залі головуючим уточнювалася позиція уряду. «Таким чином більше як чотири тисячі раз уряд несе відповідальність за даний документ», – наголосив політик.
Микола Томенко також підкреслив, що не розуміє вимоги про те, що відповідальність повинні понести чиновники. «Наша вимога чітка і зрозуміла – це відповідальність всього уряду. Якщо Президент ветує ПК, а ми вимагаємо такого вето, повинна бути відповідальність всього уряду на чолі з Прем’єр-міністром», – сказав Микола Томенко. Він наголосив, що даний документ за підписом Прем’єр-міністра вніс у парламент Уряд, попередньо обговоривши та проголосувавши його на засіданні Кабінету Міністрів. «Отож, вето, а потім відповідальність, тобто відставка, Уряду, оскільки Уряд не пройшов випробування податковою реформою і повинен нести за це відповідальність», – підсумував заступник Голови ВР, нагадавши, що податкова реформа була ключовим зобов’язанням, яке гарантувалося Президентом.
На уточнююче запитання чи йдеться про відставку уряду за будь-який обставин, М.Томенко сказав, що відставка логічна лише за умови, коли Президент ветує Податковий кодекс і таким чином фактично висловить недовіру кількамісячній роботі Уряду, яка не була підтримана суспільством, малим та середнім бізнесом. Натомість, в разі, якщо Президент не ветує ПК, то таким чином він розділяє спільну відповідальність з Урядом.