Сьогодні Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо питань студентського самоврядування). Законопроект (р.н.1280), запропонований народними депутатами Миколою Томенком та Євгеном Сусловим, був зареєстрований ще у грудня 2007 року.
Заступник Голови Верховної Ради України, один з авторів Закону Микола Томенко схвалив його прийняття та повідомив, що даний Законопроект створює умови реального студентського самоврядування, яке може захистити права та реалізації законних інтересів студентів у сфері освітньої діяльності. Законом розширені повноваження та функції органів студентського самоврядування, встановлена квота представництва студентів у колегіальних органах вищих навчальних закладів, уточнені питання щодо утворення та функціонування органів студентського самоврядування, конкретизовані сфери, форми та напрями їх діяльності.
Зокрема, М.Томенко сказав, що, згідно з цим законом, органи студентського самоврядування отримують квоту в 10% в складі Вченої ради вузу, що слугуватиме врахуванню інтересів студентства в процесі прийняття різноманітних рішень в навчальному закладі.
Не менш важливим, на його думку, є те, що Законом чітко прописані повноваження органів студентського самоврядування, зокрема, надзвичайно важливо, що лише за погодженням з органом студентського самоврядування, у вищому навчальному закладі приймається рішення про відрахування, поновлення на навчання, переведення студентів; поселення і виселення з гуртожитку; призначення заступника декана, проректора, які відповідають за роботу зі студентами; затвердження рішень з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі.
Микола Томенко також наголосив, що дієве студентське самоврядування можливе лише за наявності фінансування. Тому Закон чітко передбачає, що на фінансування студентського самоврядування передбачено виділяти не менш 0,5% коштів спецфонду відповідного вищого навчального закладу. Із даних коштів не менш ніж 30% мають витрачатися на підтримку наукової діяльності осіб, які навчаються у відповідному вищому навчальному закладі.