Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко під час брифінгу в УНІАН висловив припущення, що в Україні сьогодні діють два Президенти: один досить ефективно співпрацює з парламентом, а другий намагається розігнати «злочинну» Верховну Раду.
«За таких умов дивно чути критику Віктора Ющенка на адресу парламенту про те, що після 2 вересня відбулася «зрада, спроба демонтажу України і цінностей Майдану». Якби це було так, то Президент мусив би ветувати усі законопроекти, ухвалені за той період. Натомість більшість з них сьогодні підписані Віктором Ющенком і вступають в дію», – зауважив Микола Томенко.
На підтвердження цього він навів результати діяльності парламенту, згідно з якими найефективнішою виявилася тритижнева парламентська діяльність під час другої сесії у безкоаліційному форматі, коли представники чотирьох з половиною фракцій ВР ухвалили низку законів, більшість з яких на сьогодні вже підписана Президентом.
Так, у «безкоаліційному режимі» ухвалено 185 Постанов, прийнято та підписано Президентом 41 закон, серед яких 21 – про ратифікацію. До речі, серед підписаних Віктором Ющенком законів – 15 внесені народними депутатами БЮТ або Партії регіонів. Також на підписі у Президента знаходяться ще 16 законопроектів, більшість з яких буде підписана.
«Якщо, на думку Президента, «зрада» у парламенті відбулася через голосування конституційною більшістю народних депутатів, то навпаки, така більшість свідчить про принцип консолідації парламенту. Більше того, необхідність погодження і спільного голосування фракцій коаліції та неголосування інших фракцій парламенту не є нормою Конституції чи законодавства України. Абсолютно очевидно, що для країни більш корисним є ухвалення законів у 360-380 голосів, аніж у 226», – вважає віце-спікер парламенту.
Він зауважив, що ефективна робота парламенту не є аргументом для його розпуску. Тому очевидно, що реальна причина розпуску нинішньої Верховної Ради – у створенні сприятливих умов для підготовки до президентської виборчої кампанії у боротьбі за другий термін Віктора Ющенка та нейтралізація своїх конкурентів, зокрема, Юлії Тимошенко шляхом її можливої відставки за наслідками дострокової парламентської кампанії.
«На жаль, висновок у сьогоднішній ситуації один: наша країна стала заручником президентських амбіцій, команди Президента та відсутності діючого парламенту в період світової фінансової кризи. Тому маніпуляції стосовно нібито «непрацюючого» парламенту, який прийняв у вересні «злочинні» закони, повністю не відповідає дійсності. Парламент має працювати не на користь певної політичної сили, що входить до коаліції, чи окремого посадовця, а заради інтересів народу», – зазначив Микола Томенко.