Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко переконаний, що в парламенті буде діяти ефективна та європейська опозиція. Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час зустрічі Президента України Віктора Януковича з керівництвом Верховної Ради та лідерами фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина, НУ-НС та КПУ.
Під час розмови, Заступник Голови ВР М.Томенко зазначив, що фракція БЮТ буде діяти у парламенті як опозиційна політична сила. «Ми переконані, що ефективна, європейська парламентська опозиція буде важливим і корисним інструментом для демократії в Україні», – сказав він. М.Томенко нагадав, що Регламент ВР врегульовує питання діяльності парламентської опозиції з точки зору її повноважень і можливостей. Віце-спікер також наголосив на необхідності ухвалення закону про опозицію.
Окремо Заступник Голови ВР звернув увагу Президента на те, що протягом останніх днів в інформаційній сфері була зроблена низка антиконституційних кроків, що викликають значну стурбованість. Зокрема, він зауважив, що вперше в історії України «за позовом одного з російськомовних музичних каналів, що входять до групи компанії «Інтер», Київським адміністративним окружним судом фактично звільнено з посад двох членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Тетяну Лєбєдєву та Віктора Понеділка». М.Томенко наголосив, що йдеться про кричущі порушення Конституції і законів, оскільки призначення та звільнення членів Нацради за квотою ВР є виключно повноваженнями парламенту та повідомив, що буде ініціювати розгляд цього питання у Верховній Раді та вимагатиме від Президента адекватної реакції на незаконні дії.
М.Томенко також навів приклади утисків на місцях телерадіокомпаній, що займали «неправильну політичну лінію» під час виборів. Зокрема, Микола Томенко згадав телекомпанію «БІГ», яку за вказівкою місцевої влади відключили від енергоспоживання на Одещині. Він назвав неприпустимим, щоб «в Україні розпочалися гоніння в інформаційній сфері».
Що стосується питань, в яких опозиція може співпрацювати з коаліцією, то це, за словами М.Томенка, тема загальних принципів організації виборів до органів місцевого самоврядування та парламенту. На його думку «оптимізація виборчого законодавства для того, щоб забезпечити професійну та відповідальну владу це те, що повинно ухвалюватися всім парламентом».