«При набутті чинності змін до Регламенту Верховної Ради України, в опозиції є шанс забезпечити нову якість своєї діяльності», – сказав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко в інтерв’ю газеті «Левый берег». Так, відповідаючи на запитання журналіста з приводу того, що після відміни Конституційної реформи, не існує такого поняття як опозиція, М.Томенко наголосив: «Опозицію не призначають – нею стають». «В будь-якому випадку, ми повинні стати опозицією системною і ефективною – в незалежності від того є про нас загадка у Регламенті, чи нема», – додав він.
Говорячи про долю закону про опозицію, який був прийнятий ВР у першому читанні, Віце-спікер зазначив, що, на його думку, «країні потрібна опозиція з чітко урегульованим законом статусом і не лише в парламенті, а й на місцевому рівні». «В сьогоднішніх умовах, за результати місцевих виборів 31 жовтня, в багатьох місцевих радах може скластися ситуація, при якій опозиція може не отримати жодної важливої комісії для контролю», – зауважив М.Томенко.
«Стосовно долі опозиційного уряду, то з формальної точки зору, Верховна Рада більше не повинна створювати умови для його функціонування», – зазначив М.Томенко, пояснивши, що, після відповідних змін до Регламенту, парламент не повинен більше займатися матеріально-технічним забезпеченням діяльності даного органу (надавати приміщення, апарат тощо). Водночас, на переконання Миколи Томенка, це швидше плюс, аніж мінус, адже в ситуації, що склалася, варто переосмислити механізми роботи опозиції в цілому і, зокрема, проаналізувати, оптимізувати і реорганізувати роботу опозиційного уряду. Окрім того, М.Томенко нагадав, що тепер не обов’язково бути депутатом, щоб працювати в цьому уряді. «На мою думку, опозиційний уряд повинен стати своєрідним аналітичним центром, який би генерував нові ідеї, моніторив дії влади, пропонував альтернативні програми та рішення. Тобто таким суспільно-опозиційним органом», – сказав Микола Томенко.