Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зазначив, що «новий Податковий Кодекс від уряду М.Азарова з перших днів викликав велику цікавість та активно обговорювався у суспільстві і парламенті, хоча його ніхто не бачив». «Нарешті, даний документ зареєстрований у Верховній Раді України і можна проаналізувати які з голосних обіцянок так і залишилися обіцянками», – зауважив він.
Першою серйозною несподіванкою Податкового Кодексу М.Томенко вважає відсутність у ньому норми про введення податку на нерухоме майно. «Попри нещодавні гучні заяви нової влади, зокрема Прем’єр-міністра, на підтримку введення податку на розкіш, дана норма відсутня у зареєстрованому у Верховній Раді Проекті Податкового Кодексу», – відмітив М.Томенко.
Водночас, Микола Томенко звернув увагу, що, як йдеться у багатьох ЗМІ, у вівторок у пояснювальній записці, яка була зареєстрована у парламенті разом з Проектом ПК, містилася норма про «введення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (з 1 січня 2012 – на житлову нерухомість площею понад 300 кв.м, з 1 січня 2014 – на нежитлову нерухомість)», однак, вже в середу текст пояснювальної записки був змінений і про згаданий податок в ньому взагалі не йдеться. «Отож сьогодні, в день розгляду документу, в його остаточній версії взагалі немає норми про введення податку на розкіш», – підсумував М.Томенко.
Микола Томенко також нагадав, що уряд Юлії Тимошенко двічі пропонував Верховній Раді розглянути Проект Закону про податок на нерухоме майно (нерухомість), який передбачав збільшення податків на квартири, площею більше 150 кв. м, будинки більші як 300 кв. м, садові та дачні будинки більші як 100 кв. м тощо. «Отож, цей, так званий, податок на розкіш голосувався у парламенті двічі (у березні та червні 2009 року), однак і при першому, і при другому голосуванні за нього подали голоси лише фракція БЮТ та частина фракції НУ-НС», – зауважив Микола Томенко. «Водночас, багато урядовців і представників чинної влади наполягали на тому, що квартира до 300 кв. м не є розкішшю, так само, як і будинок до 500 кв. м, а тому у заявах представників влади з’явилися цифри 300 і 500 кв. м відповідно, – пояснив він, – однак, останній варіант теж, очевидно, не був підтриманий, оскільки цієї норми взагалі немає у поданому на розгляд ПК».
Микола Томенко зауважив: «Цілком очевидно, що передовсім влада подумала про себе і вирішила не поспішати платити збільшені податки, отож розрекламована модель країни від Азарова-Януковича, в якій люди багаті поділилися б з бідними, з тріском провалилася». «Це черговий приклад того, що новою владою активно реалізовується виборча програма Президента, але з уточненням «Україна для "своїх" людей», – додав М.Томенко.