Сьогодні під час наради Голови Комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка з керівниками органів державної влади, що здійснюють державне регулювання у сфері медіа, та керівниками державних ЗМІ стосовно Державного бюджету України на 2014 рік, Микола Томенко звернув увагу на кілька гострих проблем, які стосуються ЗМІ.
Найбільшою проблемою є те, що в Проекті бюджету на 2014 рік взагалі не передбачено коштів на поширення сигналу для теле- та радіомовників. «Це означає, що цей бюджет не матиме можливості у 2014 році забезпечити мовлення Національної радіокомпанії та створить проблему для поширення сигналу Першого національного, обласних телерадіокомпаній тощо», – зауважив Голова Комітету.
Микола Томенко поінформував, що він звернувся до Уряду з необхідністю не допустити повторення конфлікту минулого року, коли частина України через відсутність фінансування перестала приймати сигнал Українського радіо.
Не менш серйозною проблемою, за словами Голови Комітету, є те, що Уряд забув про обов’язковий перехід України на цифрове мовлення. Нагадаємо, 16 червня 2006 року Україна, як член Міжнародного союзу електрозв’язку, підписала міжнародну угоду, відому як «Женева – 2006», яка регламентує порядок переходу телерадіомовлення з аналогових на цифрові стандарти доставки сигналу і встановлює граничний термін перехідного періоду, що закінчиться 17 червня 2015 року.
«Для того, щоб всі громадяни у 2015 році могли дивитися центральні телеканали, вони повинні купити так звані тюнери, або сеп-топ-бокси, які дадуть можливість їм отримувати цифрове зображення. Свого часу Уряд задекларував, що для соціально незахищених категорій населення державною програмою буде забезпечена покупка цих тюнерів. Напередодні парламентських виборів 2012 року чиновники Партії регіонів активно пропіарились на встановленні та подарунках таких телетюнерів соціально незахищеним категоріям населення, хоча цей піар був здійснений за бюджетні кошти. У 2013 році на встановлення декодерів держава не виділила ані копійки. Така сама ситуація – і у бюджеті Уряду Азарова на 2014 рік», – зазначив Микола Томенко.
Він нагадав, що мова йде приблизно про 600 тисяч сімей соціально незахищених категорій населення, які мусили би отримати ці декодери. «Тобто, щонайменше кілька мільйонів людей, особливо в сільській місцевості можуть залишитись у ХХІ столітті без телебачення», – зауважив Микола Томенко.
За результатами наради Голова Комітету звернувся до Уряду з вимогою передбачити в Державному бюджеті необхідне фінансування для обов’язкового переходу України з аналогового на цифрове мовлення.