«Український парламент повинен пройти шлях від місця зведення політичних рахунків до професійного пошуку ефективних рішень», – сказав Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, відкриваючи семінар «Діяльність сучасного європейського парламенту: практика, досвід, проблеми», який проходить у парламенті за сприяння Комітетів Верховної Ради, членів Парламенту Великої Британії та Вестмінстерської фундації за демократію.
У своєму виступі Микола Томенко наголосив, що найбільшою проблемою українського парламенту, не лише нинішнього скликання, а й загалом, є усталена традиція сприйняття того, що найважливішим в роботі Верховної Ради є пленарне сесійне засідання.
«Так, в умовах коли відбувається теле- та радіотрансляція пленарного засідання, представники кожної політичної сили намагаються максимально використати майданчик парламенту як місце доведення своєї політичної позиції та місце критики опонентів», – сказав М.Томенко.
За словами Віце-спікера, надзвичайно важливо перенести епіцентр головної дискусії на засідання фракцій та Комітетів ВР, а пленарне засідання повинно бути лише місцем остаточного погодження та ухвалення рішень. «За сьогоднішніх умов, коли статус Комітетів послаблений, а рівень обговорення законопроектів у Комітетах та фракціях вимагає кращого, дискусія у сесійній залі виглядає надзвичайно конфліктною, а часом і не конструктивною», – зазначив він.
«Отож, принципово важливим залишається посилити статус Комітетів та максимально деполітизувати характер дискусії обговорень на пленарному засіданні», – сказав Заступник Голови ВР.
Підсумовуючи, Микола Томенко сказав, що також «надзвичайно важливим залишається питання формування професійного складу парламенту. За умов збереження пропорційної системи виборів, партії повинні радикально переглянути принципи формування партійних списків для забезпечення більш високого рівня професійного представництва депутатського корпусу. Не менш значущою є мінімізація присутності великого бізнесу у парламенті, а важливим фактором на користь цього було б остаточне ухвалення рішення про зняття депутатської недоторканності».