Говорячи про заплановану законодавчу роботу Парламенту під час нової сесії, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко наголосив, що «ухвалення закону про будівництво ядерного сховища в Чорнобильській зоні не є можливим без проведення екологічного аудиту та розуміння цільового призначення такого будівництва».
Віце-спікер наголосив, що урядовий Проект Закону про поводження з відпрацьованим ядерним паливом (р.н.8795) – це один з резонансних законопроектів, який, на жаль, пройшов повз увагу і експертів, і представників екологічних організацій, і фахівців. Даним Законопроектом пропонується узаконити будівництво централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій як частини єдиного комплексу з поводження з відпрацьованим ядерним паливом Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС». Даний комплекс заплановано побудувати на майданчику, що розташовується між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка Київської області у зоні відчуження території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Головна проблема, на переконання М.Томенка, полягає в тому, що узаконюючи право на будівництво в Україні такого роду підприємства, Законопроект не забороняє зберігати відпрацьоване ядерне паливо не українського виробництва. Отож не зрозуміло чи це буде своєрідний ядерний могильник для України, чи для кількох країн: України та Росії, чи країн СНД тощо. «Без відповіді на це питання та гарантування екологічної безпеки більшість Верховної Ради не має права ухвалювати даний Законопроект», – наголосив Віце-спікер. Він додав, що опозиція наполягатиме не ухвалювати його в цілому без проведення відповідного екологічного аудиту та урядових роз’яснень всіх обставин, пов’язаних з цим питанням.