Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає правильним рішення Уряду щодо оптимізації у бік зменшення видатків на «Євро-2012».
Натомість, більш важливо, за його словами, здійснити перевірку із залученням правоохоронних органів законності використання бюджетних коштів.
М.Томенко зазначив, що у матеріалах Тимчасової слідчої комісії, яка була створена для перевірки дотримання законодавства України при проведенні реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський", міститься величезна кількість фактів, які підтверджують незаконність використання бюджетних коштів. Ці матеріали були направлені Уряду, керівництву Верховної Ради та до Прокуратури.
ТСК, за словами Заступника Голови Верховної Ради, підтвердила низкою матеріалів, коли угоди чи рішення оформлялись заднім числом, та, коли всупереч підписаній головній Угоді, де йдеться про остаточність термінів та кошторису, укладались додаткові Угоди №2, №3 тощо.
М.Томенко звернув увагу на так званий додаток до Угоди №2 між Генеральним директором НСК «Олімпійський» та представником компанії «GMP». Ця угода підписана 19.12.08р., якою передбачалось до 25 грудня 2009 року здійснити низку проектних робіт на загальну суму 2 млн. 753 тис. 100 євро. (Зокрема, передбачалось 1 млн. 573 тис. 200 євро на робочий прокт нижнього ярусу, 524 тис. 400 євро на робочий проект підпірних стін східного та південного схилів, 262 тис. 200 євро на робочий проект туалету №1 та ТП№10/4 та 393 тис. 300 євро на робочий проект артезіанської скважини).
Як зазначає Головний архітектор проекту, вартість цього проекту виправдана. Натомість, роботи з підготовки робочого проекту, за його словами, не виконані, тому що на сьогодні проект змінено. Через цей факт роботи будуть перепроектовані після затвердження.
М.Томенко нагадав, що Угода передбачає не будівництво об´єкту, а підготовку робочих проектів. Він також інформує, що згідно із Актом прийому-передачі робіт ці роботи були виконані протягом одного дня – 19 грудня, і вся сума перерахована німецькій компанії.
Серед інших унікальних контрактів, за словами Заступника Голови Верховної Ради України, є три договори з різними фірмами від 22 грудня 2008 року на здійснення комплексних робіт щодо перспективи розвитку та благоустрою територій, прилеглих до НСК.
М.Томенко підкреслив, що всі три фірми виконали одну й ту саму роботу, яка не має жодного відношення до до реконструкції, на суму приблизно 500 тис.грн, та що саме цікаве – за три дні.
Серед інших проблем, які потребують вивчення Прокуратурою, це рішення про переведення рахунку в кінці 2008 року в банк «Родовід», що призвело до серйозних збитків при конвертації бюджетних коштів для здійснення платежів. Сума збитків при цьому, за оцінками експертів, склала приблизно 4млн. 400 тис.грн.
М.Томенко акцентував увагу на необхідності Уряду та Прокуратурі зробити належні висновки за результатами звіту Тимчасової слідчої комісії.