Про це заявив Голова Комітету з питань свободи слова та інформації під час брифінгу у Верховній Раді.
Він зазначив, що його непокоїть не стільки те, що перший заступник генпрокурора черговим від імені влади виступив за введення кримінальної відповідальності за наклеп (хоча, як відомо, на вимогу ПАРЄ ця норма була вилучена з українського законодавства ще у 2001 році), а те, що реакція на цю ініціативу суттєво відрізняється від реакції, яка мала місце напередодні парламентських виборів.
«Можливо, тоді влада не хотіла концентрувати на цьому увагу, і відповідний законопроект був знятий з порядку денного і відхилений. Але те, що сьогодні прес-служба Адміністрації Президента говорить, що необхідно фундаментально обговорити це питання, виглядає як чисте фарисейство або маразм», – зазначив Микола Томенко.
За його словами, «немає жодного сенсу обговорювати середньовічну для України ідею, яка призведе до того, що списками будуть відкривати кримінальні справи проти журналістів та громадських діячів».
На думку Голови парламентського Комітету, так само, про цілеспрямовану кампанію на підтримку ідеї введення кримінальної відповідальності за наклеп (а в українських умовах – кримінальної відповідальності за критику) свідчить те, що на деяких центральних каналах вже з’явилися сюжети на підтримку такої ідеї.
Микола Томенко закликав представників ЗМІ зайняти чітку позицію і не розміщувати подібних замовних матеріалів, адже заручниками ситуації після прийняття такого рішення будуть перш за все журналісти, а потім вже громадські діячі і політики.
«Загалом, сьогодні усім треба зайняти чітку позицію стосовно того, що у ХХІ столітті в демократичній державі в принципі не може бути передбачена кримінальна відповідальність за критику», – наголосив Микола Томенко.