У п’ятницю під час брифінгу у парламенті Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко сказав, що українське суспільство підтримує опозицію у термінологічному визначенні річної діяльності Президента, яку швидше можна назвати роковинами по передвиборчих обіцянках, аніж річницею святкування.
Микола Томенко поінформував, що «Українське демократичне коло» на замовлення Інституту політики 29 січня – 7 лютого 2011 року провело всеукраїнське опитування, ціль якого була визначити ставлення до принципових питань соціально-економічного життя пересічного громадянина протягом року.
Віце-спікер нагадав, що основним гаслом Президента Віктора Януковича було «покращення життя громадян». Водночас, згідно згаданого опитування, більшість населення (61,7%) констатує погіршення їхнього матеріального становища за останні 12 місяців. При цьому третина опитаних (33,3%) зазначила, що їхнє матеріальне становище не змінилось, і лише 4% вважають, що їхнє матеріальне становище покращилось. «Тобто, за результатами першого року президентства Віктора Януковича, 4% громадян «жити стало веселіше і краще», – підсумував М.Томенко. Принциповим моментом в дослідженні М.Томенко назвав те, що і Схід України засвідчив, що за Президента Януковича їхнє життя погіршилося.
«Кожній десятій українській родини (11,2%) не вистачає грошей навіть на їжу, а двом п’ятим (41,3%), хоча й вистачає грошей на їжу, але купувати одяг чи взуття вже складно», – наголосив Микола Томенко. Згідно опитування, абсолютну більшість населення України (97,5%) тією чи іншою мірою хвилює зростання цін. «Це означає, що фактично 100% громадян України прокидаються сьогодні з думкою на які продукти ще підвищаться ціни», – підкреслив політик.
Окрім того, Заступник Голови ВР нагадав, що триває дискусія стосовно єдиного податку. Він повідомив, що, згідно згаданого дослідження, половина громадян (50,8%) вважає, що має зберегтись спрощена система оподаткування для малого бізнесу (єдиний податок). Він також повідомив, що більшість громадян (56,7%) вважають, що такі галузі, як, наприклад, аграрно-промисловий комплекс, повинні мати податкові пільги. «Цілком очевидно, що допомога держави у цьому напрямку дала б можливість нам не боятися підвищення цін на борошно, гречку тощо», – підкреслив М.Томенко.
Детальні результати опитування на сайті Інституту політики: