Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко направив низку пропозиції до Проекту Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», поданого Президентом України та прийнятого парламентом у першому читанні.
Однією з ключових М.Томенко визначив поправку до розділу «засади внутрішньої політики в гуманітарній сфері». Так, для приведення у відповідність основ засад внутрішньої та зовнішньої політики, ним було запропоновано чітке формулювання п.1 ст.10 статті, яку пропонується викласти у наступній редакції: «реалізація державної мовної політики на основі Конституції України та законів України, забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України, гарантування вільного розвитку, використання і захисту російської, інших мов національних меншин України», що відповідатиме ст.10 Конституції України.
Микола Томенко зауважив, що необхідно, як це було поінформовано у Верховній Раді, щоб статус державної мови не піддавався сумніву і на засіданні Ради національної безпеки та оборони під головуванням Президента. «Для цього треба цю Конституційну норму підтвердити і в Проекті Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», – сказав він. На його думку це стане важливим голосуванням, яке «засвідчить теоретично чи практично буде збережено статус української мови як державної».
Другою важливою поправкою М Томенко називає поправку, яка стосується розташування військових баз іноземних держав на території України. М.Томенко сказав, що не підтримує ідею позаблоковості, однак переконаний, що вона буде підтримана і у другому читанні. «Якщо виходити з активності підтримки даного Законопроекту у першому читанні, цілком очевидно, що ідеологія України, як позаблокової держави, – це стратегія, яка буде реалізована та підтримана при голосуванні, зокрема, у другому читанні», – зазначив він. «Виходячи з цього, було б правильно привести у відповідність позаблоковий статус із тією нормою, що позаблокова держава не може мати на своїй території військової бази іншої держави». – наголосив М.Томенко. З огляду на це він запропонував ст. 11 «засади зовнішньої політики», доповнити наступним: «недопущення розташування іноземних військових баз на території України, виведення іноземних військових формувань з території України до 2017 року».