На думку народного депутата України Миколи Томенка, парламентська криза, фактично, продемонструвала, що існують політичні сили, які боролися за НАТО, і політичні сили, що боролися за ліквідацію парламенту.
„Наша політична сила відстоювала можливість в діючому парламенті ухвалювати ті соціально-економічні рішення, які вимагає від нас суспільство. Саме виходячи з цього ми і діяли при розблокуванні Верховної Ради України: погодилися на голосування по компромісній Постанові щодо НАТО лише за умови, коли лідери основних політичних фракцій підпишуть Протокол порозуміння, яким передбачається, що парламент працює системно, а не кілька годин, та ухвалює рішення, які запропоновані у цьому документі”, – зазначив Микола Томенко.
Зокрема, серед пріоритетних питань для розгляду Верховної Ради, згідно з Протоколом порозуміння, пропонується затвердження програми діяльності уряду, низка соціальних законів щодо прожиткового мінімуму та пенсійного забезпечення, а також проекти законів щодо обмеження недоторканності народних депутатів, скасування пільг та про політичну відповідальність народних депутатів України тощо. „Крім цього, наша фракція чітко дотрималася норми коаліційної угоди, що передбачає можливість вступу України до НАТО лише за наслідками всеукраїнського референдуму”, – зауважив Микола Томенко.
Він також наголосив, що сьогоднішнє голосування зірвало плани прихильників ліквідації парламенту в Україні. „Верховна Рада була і залишиться майданчиком для дискусій усіх політичних сил. До того ж, існування парламенту не допустить узурпації влади жодною гілкою влади чи фінансово-політичною групою”, – висловив переконання народний депутат.