Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко звернув увагу на те, що, попри активні заяви нової влади про наведення порядку та відкриття кримінальних справ проти «злочинної» діяльності команди Київського міського голови Леоніда Черновецького, після його зустрічі з керівництвом держави були призупинені.
Для прикладу, Микола Томенко поінформував, що до нього надійшло чергове звернення від трудового колективу ТОВ «Книгарня «Сяйво» стосовно ситуації, яка вже кілька років розгортається довкола приміщення цієї книгарні у центрі столиці. Вже більше року працівники книгарні не можуть потрапити на свої робочі місця. На сьогодні ТОВ «Книгарня «Сяйво» та її учасники виступають як позивачі, відповідачі та треті особи у 12 судових процесах. М.Томенко також зазначив, що у відповідності до звернення, яке надійшло до нього, безпосередніми учасниками захоплення книгарні, є народний депутат України Супруненко О.І. (Партія регіонів) та депутат Київської міської ради Супруненко В.І. (Блок Леоніда Черновецького).
Віце-спікер переконаний, що на прикладі ситуації з книгарнею «Сяйво» та багатьма іншими відкритими справами, можна зробити висновок, що після чергових переговорів влади з Л.Черновецьким та заяви Прем’єр-міністра про те, що мер буде працювати доти, доки хотітиме працювати, зупинені всі кримінальні справи проти Л.Черновецього та його «молодої команди». «Це сумна історія, оскільки з одного боку виходить, що правоохоронними органами керують високопосадовці, а з іншого боку киянам не дають можливість обрати свого мера, який би справді працював на цій посаді», – сказав М.Томенко.
Заступник Голови парламенту ще раз наголосив, що «правоохоронним органам треба завершити всі розпочаті кримінальні справи» щоб «зрозуміти як розкрадався Київ», а владі повернути місцеве самоврядування у столицю.