В столиці триває просвітницький проект «Київ – столиця українських музеїв». Сьогодні ініціатор та організатор проекту – заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко провів зустріч з працівниками освітньої галузі Дарницького району міста Києва та, спільно з депутати Київради Олександром Бригинецем і Олексієм Давиденко, передав примірники спеціального номеру журналу «Главред» для кожного освітнього закладу району. Організатори проекту нагадали, що його основна мета – поінформувати, передовсім освітні заклади столиці, про головні державні та комунальні музеї Києва, їх напрацювання, виставки, можливість відвідування їх школярами і студентами на пільгових умовах. У зв’язку з цим, у номері журналу «Главред» до Дня Києва представлена карта музеїв столиці та зібрана вся необхідна інформація про їх роботу. «Наша головна ідея полягала в тому, щоби спеціально до дня міста зробити для всіх шкіл, вищих навчальних закладів, бібліотек української столиці своєрідний путівник по музейному простору столиці», – відзначив під час зустрічі Микола Томенко.
Окрім того, Заступник Голови ВР передав в освітні заклади району диск з творами, що увійшли до першого видання «Кобзаря» Тараса Шевченка 1840 року, у виконанні видатних українських митців різних епох, який був виданий Фондом М.Томенка та Національною радіокомпанією до 170 річниці з дня виходу першого друкованого видання «Кобзаря».
Під час зустрічі, відповідаючи на запитання директорів шкіл та представників освітянської галузі, Микола Томенко зазначив, що вважає помилкою введення принципу врахування середнього бала документа про повну загальну середню освіту під час конкурсного відбору осіб, які вступають до вищих навчальних закладів, у сумі 200 балів. М.Томенко підкреслив, що «наша розмова підтверджує хибність підходу Міністерства освіти та науки, оскільки даний принцип спровокував непросту ситуацію, коли багато провінційних шкіл активно корегували показники атестатів і, за попереднім аналізом, найнижчий середній бал буде у випускників найбільш серйозних і престижних середніх закладів освіти України». «Таким чином випускники київських ліцеїв та багатьох престижних освітніх закладів потрапляють в нерівні умови, оскільки вони мають набагато нижчі показники, ніж випускники багатьох провінційних шкіл», – зауважив він.
Водночас, Микола Томенко переконаний, що принцип визначення та врахування середнього балу атестату треба застосовувати. «Однак, це має бути не головний, а додатковий фактор при прийняті рішення про зарахування до вищого навчального закладу», – сказав він. Микола Томенко також повідомив, що буде звертатися до Міністерства освіти та науки з вимогою, при організації тестування на наступний рік, змінити принцип визначення та врахування середнього балу атестату.
Крім того, М.Томенко відмітив необхідність фахівцям проводити системний аналіз тестових завдань ЗНО, зазначивши, що особливі застереження в цьому році викликали тести з іноземної мови. «Є серйозні нарікання на тест з іноземної мови, пов’язані або з низьким рівнем викладання, або з серйозними прорахунками, які допустили при його підготовці», – відмітив він.