Сьогодні під час брифінгу у парламенті заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зазначив, що історія появи, обговорення та сьогоднішнє фактичне повернення до КМУ нового Податкового кодексу підтвердила відсутність єдиної стратегії дій нинішньої влади та здатність суспільства до консолідації в разі загрози утиску прав громадян.
Микола Томенко нагадав, що 15 червня у Верховній Раді був зареєстрований Проект Податкового кодексу України, ініціатором якого виступав Прем’єр-міністр Микола Азаров, а в пояснювальній записці, яку від імені уряду підписав Міністр фінансів Федір Ярошенко, йшлося, що цілями цього документу, зокрема, є «демократизація податкової служби, встановлення рівноправних відносин між платниками податків і податковими органами; запровадження «податкових канікул» для малого бізнесу тощо».
Після того, як опозиція звернула увагу на неконституційний та недемократичний зміст даного документу (М.Томенко нагадав, що, зокрема, він означив прописаний у Проекті ПК новий орган податкової інспекції, наділений повноваженнями, які у свій час мали НКВД та ЧК, як «податкову інспекцію імені Лаврентія Берії»), спільними зусиллями вдалось дійти до розуміння серйозної помилки уряду. Віце-спікер наголосив, що поступово цю помилку визнали і в Адміністрації Президента, і депутати не лише опозиції, а й коаліції, і, звісна річ, підприємці.
Підсумовуючи, Микола Томенко назвав реальним успіхом те, що «сьогодні Верховна Рада де-факто відправили на доопрацювання Податковий кодекс України». «Проголосована Постанова про всенародне обговорення Проекту ПК, насправді в такій завуальованій формі означає його відхилення», – наголосив політик. Він пояснив, що, якщо зараз парламент направляє всі пропозиції до уряду, а уряд восени, за результатами всенародного обговорення подає його у ВР, то це вже буде абсолютно новий варіант Податкового кодексу. «Фактично сьогоднішнє голосування – це завуальоване відхилення Проекту Податкового кодексу, запропонованого урядом, а тому уряд повинен взяти всю відповідальність на себе», – підкреслив Віце-спікер.
Водночас, коментуючи можливість урядових відставок з огляду на антидемократичний та не професійно підготовлений Податковий кодекс, Микола Томенко сказав: «Виходячи з того, що уряд одноголосно проголосував за даний документ, а до Верховної Ради він направлений від його ініціатора – Прем’єр-міністра, то за логікою речей, у відставку повинен піти весь уряд на чолі з Прем’єр-міністром М.Азаровим».