Сьогодні під час брифінгу у парламенті Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко наголосив на тому, що реформа в освіті та охороні здоров’я повинна ініціюватися Президентом, а не окремими міністрами чи депутатами.
В першу чергу Микола Томенко звернув увагу на ситуацію із Законопроектами про вищу освіту. Він нагадав, що на сьогоднішній день в парламенті зареєстровано 2 альтернативних проекти законів стосовно вищої освіти (народного депутата Ю.Мірошниченка (р.н. 7486) та народних депутатів О.Єфремова, О.Зарубінського, С.Ківалова та інших (р.н.7486-1). Віце-спікер також повідомив, що згадані Законопроекти будуть повторно розглядатися на засіданні профільного Комітету 16 лютого. Водночас, М.Томенко назвав некоректним підхід, коли законопроекти, ініційовані Міністерством (в даному випадку Міністерством освіти і науки, молоді та спорту), подаються народними депутатами. «Було б справедливо, щоб усі реформи, про які оголосив Президент і уряд, подавалися від Президента і уряду, бо виходить дивна ситуація: ми не знаємо чи співпадають позиції Президента і уряду», – наголосив він.
Говорячи про проблемні питання в Законопроекті, Микола Томенко відмітив, що складається враження, що сьогодні «спеціально намагаються перевести дискусію в іншу площину, зокрема, акцентуючи увагу, наприклад, на тому, що треба скоротити кількість вищих навчальних закладів». «Натомість, без закону Міністр освіти на 42% скорочує бюджетне замовлення», – наголосив М.Томенко. «У мене питання до Президента і до уряду: вони підтримують цю ініціативу Міністра», – додав він, пояснивши, що ця ініціатива закінчиться тим, що «діти з села і діти з бідних родин не матимуть права на освіту». «Отож, бюджетне замовлення – проблема номер один», – сказав М.Томенко. Другою важливою проблемою Віце-спікер назвав перегляд системи оплати за контрактом в бік її збільшення. Він також перечислив ще низку інших застережень до Законопроекту, зокрема, спробу кваліфікувати виші за кількісними, а не якісними параметрами тощо.
Окрім того, Микола Томенко назвав непростою ситуацію із системою охорони здоров’я. Він повідомив, що звернувся до Прем’єр-міністра та Голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я з проханням поінформувати на підставі яких документів та за чиєю ініціативою в різних регіонах України закриваються лікарні, пологові будинки та інші лікувально-профілактичні заклади. За словами М.Томенка, на сьогоднішній день звучать різні аргументи таких скорочень медичних установ. Серед них: наказ Міністра охорони здоров’я, відсутність державного фінансування, зменшення видатків на охорону здоров’я в 2011 бюджетному році тощо. Водночас, Микола Томенко наголосив, що без відповідної програми уряду, без погодження з парламентом цього робити не можна та запропонував Голові профільного Комітету запросити на засіданні парламенту Міністра охорони здоров’я, щоб він дав роз’яснення ситуації та озвучив позицію уряду і Президента з цього питання.