Народний депутат України Микола Томенко пропонує Генеральній прокуратурі здійснити перевірку законності дій державних органів та посадових осіб у зв’язку із видачею Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення ліцензії провайдера програмної послуги цифрової загальнонаціональної багатоканальної телемережі МХ-4 ТОВ «Українська цифрова телемережа» (далі – УЦТМ) та призначення УЦТМ оператором телекомунікацій цифрової загальнонаціональної багатоканальної телемережі МХ-4.
Яку відомо, рішенням Національної ради №5 від 16.01.2008 УЦТМ було видано ліцензію провайдера програмної послуги цифрової загальнонаціональної багатоканальної телемережі МХ-4 та призначено оператором телекомунікацій цієї телемережі. Тоді ж рішенням Національної ради №6 від 16.01.2008 було переоформлено ліцензію на мовлення УЦТМ у зв’язку із зміною власників та складу органів управління.
«Призначення приватної комерційної організації оператором загальнонаціональної цифрової багатоканальної мережі за наявності державного Концерну РРТ, який виступає оператором телекомунікацій переважної більшості наземних ефірних телеканалів, виглядає доволі дивним. Особливо, зважаючи на те, що до цього члени Національної ради неодноразово висловлювалися про необхідність визначити оператором мультиплексу саме Концерн РРТ», – зауважує Микола Томенко.
Водночас він звертає увагу, що за інформацією ЗМІ, безпосередньо після прийняття Нацрадою вищезазначених рішень, у складі засновників з’явилося ТОВ «Корвет», зареєстроване у м. Мукачеве по вул. Івана Франка, 132, що належить до умовної групи «Барва», суб’єкти якої пов’язані з членами сім’ї високопосадової особи Секретаріату Президента України.
«Такий дивний збіг обставин дає привід згадати вимоги Закону України «Про боротьбу з корупцією», згідно якого (стаття 5) державний службовець не має права «сприяти, використовуючи своє службове становище, фізичним і юридичним особам у здійсненні ними підприємницької діяльності», «займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників або підставних осіб» а також «надавати незаконні переваги фізичним або юридичним особам під час підготовки і прийняття нормативно-правових актів чи рішень», – зазначив Микола Томенко.
У зв’язку з цим він просить Генпрокуратуру здійснити заходи щодо визначення наявності корупційних дій посадових осіб органів державної влади у зв’язку із прийняттям рішення про видачу ліцензії оператора програмної послуги цифрової загальнонаціональної багатоканальної телемережі ТОВ «Українська цифрова телемережа».