У вівторок, виступаючи з трибуни Парламенту, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко нагадав, що 1 грудня 1991 року більше 90 відсотків громадян тодішнього Радянського Союзу, що проживали на території України, висловилися за підтвердження Акту Незалежності та бажання жити у власній самостійній Українській Державі.
Натомість, на переконання Віце-спікера, якою стала Україна 20 років по тому, можна було чітко побачити 1 грудня 2011 року – у рік 20-річчя референдуму Незалежності.
«Це, напевно, найбільш значиме свято для нормальної, цивілізованої країни, оскільки в цей день саме народ визначив її майбутнє, Президент України відзначив, перебуваючи в Ізраїлі, де заочно нагородив низку чиновників та з десяток депутатів парламентської більшості орденами за значний внесок у розбудову Української Держави», – наголосив М.Томенко. «У цей день Прем’єр-міністр з урядовцями побував на вечірці, присвяченій 20-річчю Федерації футболу та нагородив футболістів», – продовжив політик. «А нижчого рівня посадовці та чиновники, як завжди, вирішували власні проблеми та проблеми своїх родин і друзів», – додав він.
За словами М.Томенка, можливо, найбільш пафосно 20-річчя Незалежності відзначила прокуратура, яка за гроші профспілки «запросила знаного авторитета шансонного світу і разом з ним розучувала відомі шлягери «Малява», «Амнистия», «Братва, не стреляйте друг в друга». «Цікаво, чи прокурори при цьому обговорювали можливість відкриття кримінальної справи проти них за аналогією зі справою Ю.Луценка, відкритою за те, що він на державному рівні відзначав День міліції», – додав він.
Віце-спікер відмітив, що «певним символом того, якою стала Україна за 20 років при теперішній владі стало засідання Апеляційного суду у справі Юлії Тимошенко, на яке не пустили ні депутатів, ні журналістів. А суддю, якій стало зле, влада все-таки змусила зачитати рішення, які запропонували зробити та озвучити саме до 20-річчя референдуму Незалежності».
Микола Томенко зауважив, що, можливо, єдиною знаковою подією 1 грудня стала ухвалена Резолюція Європарламенту, яка є показовою для розуміння того, якою нинішня влада зробила Україну. Він повідомив, що із 15 пунктів Резолюції – 6 безпосередньо визначають оцінку судових політичних переслідувань опозиції. Крім того, політик відмітив, що 5 пунктів стосуються проблем зі свободою слова, організації демократичних виборів та судової системи.
М.Томенко повідомив, що, виходячи з цього документу, та враховуючи те, що Президент Віктор Янукович заявив, що позитивно оцінює дану Резолюцію і вважає за необхідне її врахувати, «фракція БЮТ вимагає виконати головні вимоги Європейського Парламенту».
«По-перше, у відповідності до пункту 2 Резолюції Європарламенту, внести зміни до статей 364 і 365 та привести у відповідність до європейських стандартів ці статті, які стосуються питань політичних переслідувань», – заявив М.Томенко. «По-друге, у відповідності до пункту 6 Резолюції забезпечити неупереджений та прозорий судовий процес», – продовжив він. «І найважливіше, у відповідності до пункту 3 – забезпечити повноцінну участь Юлії Тимошенко у політичних процесах вже зараз та на майбутніх виборах в Україні», – підкреслив Віце-спікер.
Окрім того, Микола Томенко повідомив, що фракція БЮТ вимагає від влади надати можливість провести міжнародну експертизу та належне лікування Ю.Тимошенко, Ю.Луценка та В.Іващенка, члени родин яких звернулися до відповідного Комітету Верховної Ради. «Було би правильно, враховуючи недовіру до нинішнього Міністерства охорони здоров’я, щоби це зробила комісія, направлена Урядом Канади, оскільки таке звернення вже є», – додав він. Натомість, за словами Віце-спікера, за наявною інформацією, сьогодні зранку «хвору Ю.Тимошенко знову допитують для того, щоб відкрити нову справу 15-річної давності». «З одного боку обіцяють забезпечити їй європейські умови медичного обстеження, а з іншого – тягають на допит», – наголосив він.
«Отож, на 20-ту річницю Незалежності маємо владу, для якої цінності демократії і державності не є пріоритетом. У якої сьогодні стало нормою не лише переслідування політичної опозиції, а й переслідування бізнесменів, журналістів та всіх тих, хто не визнає генеральної лінії влади», – заявив М.Томенко.
Політик відмітив, що «нинішня влада не зупиняється перед фізичним знищенням політичних опонентів, не зупиняється перед фізичним знищенням учасників акцій протесту». «Ми переконані, що така політика може привести не лише до швидкого кінця нинішньої влади, вона може привести до краху України», – додав він.
«Тому ми вимагаємо від Президента України, від влади загалом: зупинити вбивства політичних опонентів, вимагаємо зупинити вбивство демократії та державності України», – наголосив Микола Томенко.