Парламент розглянув Проекти Законів «Про забезпечення громадян доступним житлом» (р.н.4124), поданий Кабінетом Міністрів України та «Про державну підтримку забезпечення громадян доступним житлом» (р.н.4722).
Виступаючи під час розгляду Законопроектів, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зазначив, що це не перша спроба парламенту узгодити законодавчу базу щодо забезпечення громадян доступним житлом. «Однак, проблема в тому, що на цій добрій темі не вдається ані органам державної влади, ані народним депутатам запропонувати оптимальну схему, як це зробити», – зазначив М.Томенко.
Говорячи про Законопроекти, він наголосив на відвертому лобізмі Проекту Закону, поданому народними депутатами, зазначивши, що він написаний під конкретну комерційну структуру та висловив побажання, щоб таких законопроектів «більше у парламенті не з’являлося, бо вони дискредитують саму ідею законотворення».
Натомість, урядовий Законопроект Микола Томенко закликав прийняти за основу, водночас наголосивши, що він теж потребує доопрацювання в частині відповідальності будівельних компаній, яким на пільгових умовах виділяються земельні ділянки для забудови саме доступного житла. «Оскільки є загроза, що, зокрема у Києві, під егідою будівництва доступного житла буде роздана земля «братським» будівельним компаніям, які в якийсь момент вирішать будувати елітне житло», – застеріг він.
Микола Томенко назвав дуже важливим прийняття такого законопроекту та застеріг, щоб під егідою будівництва доступного житла не було механізмів роздачі залишків земельного фонду в центральних частинах міст України.
«Необхідно узгодити та прийняти такий Законопроект, в якому не було ні тіні корупції, ні тіні лобізму, а лише переживання за тих людей, які роками стоять у чергах і не мають шансу отримати якісне та дешеве житло. Водночас, це має бути Закон, який би давав можливість будувати не поодинокі будинки, а мільйони квадратних метрів доступного житла», – наголосив М.Томенко.
За результатами обговорення, парламент підтримав урядовий Законопроект, який було прийнято за основу 320 народними депутатами.