«Тема ліквідації пільг та впорядкування дач і резиденцій завжди була резонансною і важливою», – сказав сьогодні Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, відповідаючи на запитання журналістів.
Микола Томенко наголосив, що політична сила, до якої він належить, протягом останніх років всіляко намагається вирішити цю проблему. Натомість, за його словами, всі законопроекти, які були подані представниками фракції БЮТ, зокрема його законопроект щодо виплати колишнім народним депутатам матеріальної допомоги на період їх працевлаштування, Комітетом з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України, який очолює один з лідерів Партії регіонів не були розглянуті.
«Це сфера відповідальності Регламентного комітету, який не зробив нічого, щоби бодай винести на розгляд законопроекти, які стосуються цього питання, а мій законопроект взагалі був повернутий Комітетом», – сказав він.
Стосовно законодавчої ініціативи народних депутатів Г.Герман і Б.Колесніков (р.н. 1356-2) щодо ліквідації пільг та «інвентаризації лікувальних, лікувально-профілактичних, санаторно-курортних закладів, пансіонатів, будинків відпочинку, що забезпечують діяльність Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, інших органів державної влади, за результатами якої прийняти рішення щодо їх передачі до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України для загального використання за призначенням», то варто нагадати, що цей законопроект розглядався 17 червня 2008 року і фракція БЮТ запропонувала проголосувати його в цілому одним голосуванням. В результаті за законопроект було віддано 192 голоси (БЮТ – 147, Наша Україна – 42, Партія регіонів – 3, Комуністична партія та Блок Литвина – 0)
Заступник Голови ВР Микола Томенко висловив переконання, що, «якщо дійсно вирішувати проблему, то це треба робити системно». Під системністю мається на увазі першочергова необхідність проаналізувати в якому стані та статусі сьогодні знаходяться не лише президентські державні резиденції, а й державні дачі в так званому «комуністичному містечку» Конча-Заспа під Києвом, а також яка процедура їх фінансування та приналежність. Якщо опиратися на публікації в засобах масової інформації, то виглядає так, що цими державними дачами більше користуються члени опозиційного уряду Віктора Януковича, аніж представники діючого уряду.
Віце-спікер також наголосив, що «порядок з державними резиденціями та дачами треба навести не теоретично, а практично. Ми готові підтримати створення спеціальної слідчої комісії, щоб вона розглянула ситуацію, провела інвентаризацію цього рецидиву комуністичної системи та вирішила проблему, повернувши ці об’єкти до сфери управління Міністерства охорони здоров’я для загального користування».