Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко відмітив, що з обранням Віктора Януковича Президентом та формуванням нового уряду, «влада відмовилася навіть формально реагувати на звернення народних депутатів від опозиції».
Віце-спікер нагадав, що, згідно Закону України «Про статус народного депутата», народний депутат має право на депутатське звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, об\’єднань громадян з питань, пов\’язаних з депутатською діяльністю. В свою чергу орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, об\’єднань громадян, яким адресовано депутатське звернення, зобов\’язані протягом 10 днів з моменту його одержання розглянути і дати письмову відповідь. У разі неможливості розгляду звернення народного депутата у визначений строк його повідомляють про це офіційним листом з викладенням причин продовження строку розгляду. Строк розгляду депутатського звернення, з урахуванням продовження, не може перевищувати 30 днів з моменту його одержання.
Водночас, Микола Томенко поінформував, що жодним чином не було відреаговано на ряд його звернень. Зокрема, так і не надійшла відповідь на його звернення до Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 31.03 (щодо стану виконання ЗУ «Про обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв»); до Прем’єр-міністра України від 2.04 (з приводу виселення Музею українського народного одягу у м. Переяславі-Хмельницькому); до Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 6.04 (щодо невиконання ЗУ «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення» на території ТРЦ «Дрім Таун»); до Президента України від 13.04 (стосовно інформації про нагородження Президентом України релігійних діячів, зокрема, С.Аделаджа, за результатами президентської виборчої кампанії).
Заступник Голови ВР М.Томенко нагадав, що, у відповідності до вимог Кримінального Кодексу України, невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 700 грн. до 17 000 грн.) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років; а, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, недодержання встановлених законодавством строків надання інформації народному депутату України, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від десяти до двадцяти п\’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 425 грн.).
Водночас, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко пов’язує такі дії посадовців «або з незнанням закону, або з тим, що команда Віктора Януковича визначила своїм завданням опікуватися лише тими громадянами, які є виборцями В.Януковича». «Не дивно, що під час свого останнього звернення Президент України звертався і звітував лише перед своїми виборцями, а не перед громадянами України», – підкреслив він. Водночас, М.Томенко нагадав, що, даючи присягу на Конституції України та Пересопницькому Євангелії, Президент взяв на себе зобов’язання дбати про добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян та виконувати свої обов\’язки в інтересах усіх співвітчизників.
«Сьогодні необхідно зрозуміти чи і надалі Президент та його команда будуть опікуватися виключно своїми виборцями. Бо якщо так буде і надалі, то, очевидно, тим громадянам, які голосували за іншого кандидата, треба думати над альтернативною системою захисту своїх прав та свобод», – сказав М.Томенко.
Віце-спікер також повідомив, що буде звертатися до правоохоронних органів стосовно адміністративної та кримінальної відповідальності посадових осіб, які не виконують Закон «Про статус народного депутата України».