«Верховна Рада розглянула три законопроекти, два з яких прийняла в цілому, а один відхилила», – сказав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко на брифінгу після закриття позачергового засідання парламенту.
На думку М.Томенка, якби була можливість розглянути весь порядок денний, то з 24 законопроектів – 12 було б ухвалено в цілому або ж у першому читанні. І це була б серйозна підтримка для місцевого самоврядування. «Коли ж представники Партії регіонів зрозуміли, що парламент може ухвалити інші законопроекти щодо підтримки місцевого самоврядування, – вони заблокували роботу», – наголосив він.
Заступник Голови ВР зауважив, що зараз «важко спрогнозувати оптимістичний розвиток подій, оскільки засідання Погоджувальної ради повернуло нас до попередньої дискусії, адже позиція Партії регіонів залишилася незмінною: або розгляд законопроекту про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» (щодо розмірів прожиткового мінімуму та розміру мінімальної заробітної плати) та його ухвалення в цілому, або ж блокування».
Натомість, проурядова фракція БЮТ заявила про готовність працювати в робочій групі та шукати компромісний варіант, однак цей варіант повинен бути погоджений з внесеннями змін до бюджету. «Якщо йдеться про збільшення мінімальної заробітної плати та пенсії, то вона повинна бути у фарватері бюджету на 2010 рік і погоджуватися з урядом», – сказав він. Поки що ж, уточнив М.Томенко, на сьогоднішній день нема надії, що у вівторок Верховна Рада розпочне роботу і розглядатиме законопроекти.
Водночас, Микола Томенко заявив, що можливо є сенс проаналізувати всі альтернативи стосовно того, як працювати далі, враховуючи, що Партія регіонів розпочала президентську виборчу кампанію, а тому може щоденно блокувати роботу Верховної Ради.
«Альтернатив у нас не багато. Або Верховна Рада працює і розглядає всі законопроекти, в тому числі і законопроект про соціальні стандарти, після розгляду якого не блокується трибуна і ми відновлюємо роботу. Або ж, якщо цей парламент вичерпав себе, то ми можемо прости Партію регіонів зібрати підписи більше як 150 народних депутатів і розпустити парламент», – сказав Віце-спікер.
Натомість, М.Томенко запропонував, аби ініціатори блокування компенсували Верховній Раді кошти за непрацюючий парламент. «Якщо фракція приймає рішення блокувати, то мусить компенсувати бюджет Верховної Ради за втрачену роботу протягом конкретного дня. І це дасть можливість нам повернути борги хоча б за трансляцію засідань», – підсумував Микола Томенко.