Підводячи підсумки роботи парламенту на цьому сесійному тижні, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зауважив, що чим ближче до дати виборів, – тим складніше приймати суспільно-значимі і необхідні країні рішення.
«Фактично можна говорити про спільну позицію команд чотирьох кандидатів у президенти в частині синхронізації своєї передвиборчої діяльності», – наголосив М.Томенко. За його словами, аналіз більшості законопроектів, які не були підтримані, та тих законопроектів, які знайшли підтримку більше ніж 226 голосів, свідчить про те, що це спільні рішення Партії регіонів, пропрезидентської частини Нашої України, комуністів та значною мірою блоку Литвина.
«Цілком очевидно, що ці голосування не є випадковими, а погоджуються. В такій ситуації ніхто вже не ставить питання про ідеологічні розбіжності, а діє спільно. А тому сьогодні вже не є парадоксом, що рішення проти урядової версії бюджету, за Постановою, внесеною комуністами та Партією регіонів, проголосоване завдяки голосам частини депутатів груп УНП, «За Україну» та Наша Україна», – зауважив Микола Томенко.
Тому, на думку М.Томенка, можна прогнозувати, що неформальна коаліція команд Віктора Януковича та Віктора Ющенка у співпраці з комуністами та блоком Литвина буде тривати і на наступних пленарних тижнях.
Микола Томенко також поінформував, що з наближенням дати президентських виборів погіршується дисципліна та відвідуваність парламенту. Він повідомив, що всі пленарні засідання цього тижня, згідно з відомостями про участь народних депутатів у поіменній письмові реєстрації, пропустили 77 народних депутатів (нагадаємо, на минулому пленарному тижні таких депутатів було 72).
«Серед цих 77-ми прогульників і кандидати у президенти, що теж жодного разу не з’явилися у Верховній Раді на своєму робочому місці: Віктор Янукович, Арсеній Яценюк, Інна Богословська. Також Володимир Литвин був відсутній на пленарних засіданнях, мотивуючи це тим, що він пішов у передвиборчу відпустку», – сказав Віце-спікер.
Підсумовуючи, Микола Томенко сказав: «Можна прогнозувати, що ступінь конфліктності і непродуктивності парламенту буде зростати з наближенням дати президентських виборів».