Сьогодні, 1 серпня 2012 року відбувся круглий стіл на тему: «Діяльність засобів масової інформації під час виборчої кампанії», який ініціював Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко.
В роботі круглого столу взяли участь народні депутати України, представники Центральної виборчої комісії України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, громадських організацій та засобів масової інформації.
Під час виступу на круглому столі Микола Томенко заявив, що якщо Центральна виборча комісія та Нацрада з питань телебачення і радіомовлення не створять експертну чи громадську раду з авторитетних представників мас-медіа, тоді не залишається нічого як створити таку інституцію при Комітеті з питань свободи слова та інформації. Метою такої ради є постійний моніторинг стану виконання законодавства в галузі забезпечення свободи діяльності журналістів на час парламентської виборчої кампанії в Україні.
Водночас Томенко поінформував, що буде ініціювати проведення парламентських слухань по даній темі.
«В разі, якщо більшість не підтримає цю ініціативу, то такі слухання будуть проведені на базі парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації у вересні-жовтні 2012 року, для того, щоб відслідковувати випадки можливі порушення зі сторони владних структур по відношенню до діяльності ЗМІ», – зазначив Віце-спікер.
На думку Миколи Томенка, на сьогоднішній день існує дуже багато проблем в інформаційній сфері України. Однією з них є відсутність принципу об’єктивності або двох точок зору у висвітленні політичної інформації.
Посилаючись на дослідження Академії Української Преси щодо балансу представлення на телеканалах інформації про різні політичні сили, Томенко зазначив, що тут спостерігається катастрофічний дисбаланс між владою та опозиційними політичними силами.
«Так, на «Першому Національному» у більш 90% новин представлена влада і годі сподіватися на те, що ситуація тут може змінитися», – поінформував Томенко.
Підсумовуючи свій виступ, Віце-спікер сказав, що сьогодні не можна змінити ситуацію в інформаційній сфері України, яка створена на користь влади, отож найважливішим завданням залишається не допустити того, щоб поодинокі випадки перешкоджання діяльності журналістів стали нормою під час виборчої кампанії.