Про це, перебуваючи в понеділок у Полтавській області, сказав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко в ефірі телекомпанії «Лтава».
Відповідаючи на запитання стосовно можливості злагодженої діяльності об’єднаної парламентської опозиції, Микола Томенко наголосив, що цьому заважає фактор політичного зрадництва. «Головна проблема нинішньої парламентської опозиції наявність фактору політичного колабораціонізму, оскільки дуже важко визначити коли завершиться процес легалізації прямого чи опосередкованого співробітництва багатьох представників де-юре опозиційних депутатів з нинішньою коаліцією», – сказав він. Як приклад, М.Томенко назвав те, що на сьогоднішній день більше як половина партії «Народна Самооборона» перейшла до коаліції, щоб, за словами самих же депутатів, зсередини демократизувати діючу коаліцію. Так само, відзначив Віце-спікер, і представники УНП фактично розділилися навпіл: половина діє в коаліції, а половина залишається в опозиції. «Така політична невизначеність і непослідовність створює проблему не прогнозованої і незрозумілої стратегії діяльності парламентської опозиції», – підкреслив М.Томенко.
Микола Томенко ще раз наголосив, що він був і залишається прихильником завершення процесу визначеності і мріє про парламент де є усталена коаліція і визначена опозиція. «Лише тоді зникне третій сектор, сектор, так званих, подвійних політичних агентів, які формально входять до опозиції, але реально діють в інтересах коаліції», – зазначив він.
Водночас, говорячи про часовий проміжок усталення роботи Верховної Ради, Микола Томенко відмітив: «Скоріше за все остаточна структура парламенту стане зрозумілою після завершення місцевих виборів. Оскільки, за планами влади, декого з впливових депутатів-бізнесменів сьогодні варто залишити в опозиційних фракціях, щоб вони «допомогли» сформувати списки до ключових місцевих рад від опозиційних партій та, відповідно, за результатами місцевих виборів, створили провладні коаліції в системі місцевого самоврядування».