У четвер, 28 жовтня, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко взяв участь у відкритті конференції «Органічна переробка та збут. Київ 2010». Під час свого вступного слова Віце-спікер відзначив, що органічний рух набирає потужного розвитку в Україні. «Ми вже маємо певну кількість виробників, які орієнтуються на те, щоб задовольнити саме внутрішній ринок, встановлюючи справедливі ціни і роблячи продукти без хімії доступними для звичайного споживача», – відмітив він.
Водночас, за словами М.Томенка, не дивлячись на те, що цей напрямок сільськогосподарського виробництва набув в Україні широкого масштабу та продовжує розвиватися, вся робота здійснюється поза законодавчим полем. Микола Томенко нагадав присутнім історію законодавчого забезпечення органічного виробництва в Україні. Зокрема, за його словами, до ВР вже двічі вносилися відповідні законопроекти, над якими працювали достатньо професійні фахівці, однак, необхідного результату поки досягнуто не було. Микола Томенко також повідомив, що він, разом з народним депутатом Юрієм Литвином, у липні цього року внесли Проект Закону «Про органічне виробництво» (р.н.7003). Законопроектом, зокрема, передбачається визначити правові, економічні, соціальні та організаційні основи ведення органічного сільського господарства, вимоги щодо вирощування, виробництва, перероблення, сертифікації, етикетування, перевезення, зберігання та реалізації органічної продукції і сировини тощо.
Микола Томенко повідомив, що Проект Закону вже був розглянутий профільним парламентським комітетом з питань АПК і рекомендований для прийняття за основу у першому читанні. Він також висловив переконання, що даний Законопроект отримає підтримку у сесійній залі, а його ухвалення дозволить значно збільшити обсяги виробництва конкурентоспроможної аграрної продукції, прискорити насичення внутрішнього ринку високоякісними продуктами харчування та створити передумови для формування свідомості здорового способу життя у громадян.
Підсумовуючи, Микола Томенко ще раз зауважив, що досвід Європейських країн засвідчує, що підвищення тривалості та якості життя неможливе без забезпечення здорового харчування. «Україна залишається сьогодні ледь не єдиною на Європейському просторі країною, в якій не узаконено органічне виробництво та відсутня державна програма підтримки такого виробництва», – наголосив він.