Таку думку висловив народний депутат України Микола Томенко. Він зауважив, що однією з слабких ліній опозиції є те, що окрім діяльності Євромайдану і так званих «партизанських» дій в Києві та регіонах через автопробіги тощо, як в попередній період, так і на сьогодні практично не спланована робота опозиції в парламенті.
Саме тому, на думку Миколи Томенка, для того, щоб максимально використати парламентський тиждень для пошуку шляхів виходу з політичної кризи в Україні, необхідно підготувати узгоджений план дій на цей пленарний тиждень.
За словами політика, по-перше, крім трьох опозиційних фракцій, повинна бути розширена робота практично з усіма позафракційними депутатами та проєвропейською частиною Партії регіонів. «Необхідний погоджений в цьому загалі план питань та законопроектів, який варто оголошувати не з початком сесії, яка, як відомо, розпочнеться 14 січня, а мати його вже набагато раніше», – вважає політик.
За його словами, серед питань, які варто було би розглянути на найближчій сесії, – це звіт Генерального прокурора та Міністра внутрішніх справ щодо виконання Закону про амністію учасників Євромайдану та, відповідно, інформування про стан розслідування усіх справ, що стосуються побиття учасників Євромайданів та особливо резонансних із них, зокрема, щодо побиття журналістки Тетяни Чорновол.
«Опозиція також повинна шукати лінію співпраці для того, щоб нинішній «поліцейський бюджет» Уряду Азарова для захисту влади Януковича від народу не був ухвалений, а був радикально змінений у частині скорочення видатків на міліцію, СБУ, зовнішню розвідку, державну охорону посадових осіб тощо в бік соціальних видатків та видатків на розвиток охорони здоров’я, освіти, науки», – вважає Микола Томенко.
На його думку, ідеально було би, щоб новий проект державного бюджету ухвалював вже новий Уряд.
«Найскладніше питання, яке потребує більш відповідальної підготовки, – це питання про відставку Уряду Азарова. Ті помилки, які були допущені при розгляді його на попередній сесії парламенту, коли багато представників радикально налаштованих опозиціонерів вважали, що Партія регіонів, комуністи та позафракційних добровільно «здадуть» свій Уряд, не повинна повторитися. Мова йде про системну роботу, щоб знайти баланс між переговорним процесом та тиском вулиці для того, щоб домогтися відставки Уряду Азарова», – вважає Микола Томенко.