Під час прес-конференції у Хмельницьку Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зауважив, що, якщо говорити про ключові проблеми сьогодення, то нині треба включити і місцеве самоврядування, і експертів, і фахівців, і журналістів в активне обговорення двох нагальних проблем.
Першою такою проблемою політик назвав проект бюджету на 2012 рік, оскільки, за його словами, «проект бюджету у першому читанні не просто написаний в інтересах влади чи великого бізнесу, а написаний, на жаль, в інтересах кількох регіонів і не враховує необхідність справедливого і відповідного фінансування всіх регіонів України». Для прикладу М.Томенко зазначив, що якщо говорити про обсяг субвенцій з державного бюджету – місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (йдеться про додаткові субвенції для розвитку регіонів, які стосуються передовсім соціальної інфраструктури, шкіл, лікарень, доріг, ФАПів, спортивних об’єктів тощо), то він є досить нерівномірним. І, наприклад, Хмельницька область – поодинока область, на яку не виділено жодної гривні. При цьому більше як 150 мільйонів гривень виділено на Донецьку область, більше 100 мільйонів – на Одеську, близько 50 мільйонів – на Луганську. При цьому на Полтавську – 11 мільйонів, Львівську – 12 млн.грн., Тернопільську – 5 млн.грн. тощо. Тому Микола Томенко закликав місцеву громаду активно включитися і захищати свої права в остаточній версії бюджету.
Говорячи про другу проблему, Віце-спікер сказав, що «сьогодні псевдообговорення та соціальна реклама, яка з’явилася на телебаченні про те, що всі готові до продажу землі є самообманом влади». На його переконання, суспільство не лише не готове до цього, а взагалі не розуміє якими будуть правила гри на ринку землі. «Законопроект, який зареєстрований у Верховній Раді і на якому наполягає Президент фактично ніде реально не обговорюється, і більшість не знає його положень», – наголосив політик.
Микола Томенко повідомив, що опозиція ініціюватиме реальні громадські обговорення законопроекту про ринок землі, переконуючи в неготовності і складності цього процесу. «Я не одноразово виступав з ідеєю, що якщо хтось (Президент, Прем’єр-міністр чи хтось з голів обласних адміністрацій) хоче невідкладно запровадити ринок землі, хай це зробить в своєму районі, місті чи області, і ми подивимося які проблеми, які наслідки може викликати вся ця історія», – додав він. М.Томенко наголосив, «якщо розподіл землі буде відбуватися несправедливо і непродумано, це може не лише спонукати суспільство йти на владу, а й спонукати брата йти на брата». «Країна не готова до цього кроку і треба провести реальні, а не бутафорні обговорення земельної реформи», – додав політик.