Вчора Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, закриваючи Парламентські слухання на тему: «Про стан правосуддя в Україні», наголосив на тому, що активне згадування політичних партій не допомагає наводити порядок у судовій системі.
У своєму виступі Микола Томенко сказав, що новий Закон «Про судоустрій України» це своєрідна конституція, яка повинна мати найвищий ступінь легітимності, як політичної, так і правової, і суспільної.
«Якщо ми приймемо цей документ голосами половини представників судової системи, половини зали парламенту і нерозумінням українського суспільства, – це не буде «Конституція правосуддя», – сказав Томенко.
Микола Томенко сказав, що за всі прорахунки в системі правосуддя однаково відповідальні і судова влада, і Президент, і Верховна Рада. Як приклад, він нагадав, що, свого часу, за обрання сумнозвісного Ігоря Зварича суддею Львівського апеляційного адміністративного суду проголосували 266 народних депутатів. (Як відомо, 9 лютого 2006 року за проект Постанови про обрання суддів (№9057) проголосувало 266 народних депутатів. Найбільше голосів «за» віддали: Партія регіонів 40 з 60; Комуністична партія 46 з 56; Народна партія 31 з 41; Соціалістична партія 21 з 29, група Народного блоку Литвина 22 з 22; Українська Народна партія 17 з 18; партія Реформи і Порядок 13 з 15). А Президент України у 2007 році присвоїв йому звання «Заслуженого юриста України» за професіоналізм та зміцнення законності.
На завершення, Заступник Голови ВР сказав, що метою Парламентських слухань було визначити стратегію та концепцію реформування судової системи та відповідно обговорити закон щодо цього, а не дебатувати про партії чи Верховну Раду. Він також закликав найкращих експертів і юристів підключитися до цієї роботи, а представникам судової системи сконцентруватися на професійній діяльності.
«Судову систему треба вберегти від деполітизації та департизації. Україна повинна стати країною, де поважають судову систему, а слово суддя є поважним та почесним», – наголосив Микола Томенко.