Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що реакція чиновників нинішньої влади на критику дивовижно нагадує реакцію посадовців, які перший тиждень як зайшли в свої кабінети. Насправді, нагадав політик, Україна готується «вшановувати другі роковини влади В.Януковича», а це, на його переконання, означає, що чиновникам вже треба навчитися відповідати за свої дії, а не шукати винних у попередній період. Він зауважив, що «два роки достатній термін, щоб і помилки попередньої влади виправити, і винних притягти до відповідальності, і самим продемонструвати свій професіоналізм».
М.Томенко також зазначив, що коли йдеться про гуманітарну політику, то попри всі внутрішні «розбірки» у нинішній владі, гуманітарна політика була і залишається політикою Януковича-Табачника, щоб інші чиновники не говорили.
Що стосується гуманітарних проектів попереднього Президента Віктора Ющенка, то, на переконання М.Томенка, у нинішньої влади за два роки був час розслідувати зловживання, якщо вони мали місце, та знайти винних.
Віце-спікер нагадав, що у свій час ініціював розслідування про використання бюджетних коштів при реалізації низки гуманітарних проектів. Так, за його зверненням Рахункова палата і ГоловКРУ надавали інформацію про неефективно використані кошти у 2007-2008 роках під час будівництва Меморіального комплексу пам’яті жертв голодоморів в Україні. Водночас він звернув увагу на те, що, наскільки він поінформований, Генеральна прокуратура ні за попереднього Президента, ні за нинішнього результати розслідувань до суду не передавала. «Жодним з Генеральних прокурорів: ані попереднім, до якого, як відомо, нинішня влада ставилася з повагою, ані нинішнім – справи до кінця не розслідувані і не передані до суду», – відмітив М.Томенко.
Микола Томенко також нагадав, що неодноразово звертав увагу попередньої влади на проблеми з реставрацією об’єктів Шевченківського національного заповідника у Каневі. «Варто зазначити, що після того, як нова влада заявила, що наведе лад, я жодного разу не чув про те, щоби хтось поніс відповідальність за можливі зловживання, а суд прийняв якісь рішення стосовно посадовців, що опікувалися цими проектами за часів попередньої влади», – зауважив М.Томенко.
Натомість, за словами М.Томенка, сьогодні Шевченківський національний заповідник потерпає вже за наслідками так званої швидкої реконструкції нової влади і саме новій владі треба відповідати за свої дії.
Підсумовуючи, Віце-спікер повідомив, що, «якщо нинішня влада не здатна завершити розслідування стосовно використання бюджетних коштів при будівництві цих резонансних проектів, ми готові у Верховній Раді провести комітетські слухання на базі Комітету з питань культури і заслухати інформацію Генеральної прокуратури як за попередній період, так і за нинішній». «Тим більше це важливо з огляду на те, що країна давно мала б готуватися до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, але поки що, крім рекордних термінів будівництва найдорожчого у світі гелікоптерного майданчику біля могили Тараса Шевченка, активності влади в інших напрямках не спостерігається», – сказав він. М.Томенко також додав, що, сума бюджетних коштів, що виділяється на будівництво цього гелікоптерного майданчику, яка вже давно перевищила сто мільйонів і всіляко приховується владою, наближається до суми витрат на реконструкцію всього Заповідника.