Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко переконаний, що свобода преси має будуватися зі свободи місцевих засобів масової інформації.
За його словами, попри проблеми центральних медіа, на сьогодні місцева преса повернулася в радянське минуле. Микола Томенко зауважив, що на цю ситуацію ніхто не звертає уваги, але нині, особливо друковані засоби масової інформації, засновниками яких є місцева влада, є своєрідними "літописами" із життя голів обласних чи районних адміністрацій.
Віце-спікер наголосив, що в місцевій пресі, крім детальних описів – "що заявив і про що подумав" голова обласної, районної адміністрації чи міський голова, зазвичай можна прочитати тільки привітання або нікрологи. "Все решта монопольно належить місцевій владі. Отака виникла парадоксальна ситуація за гроші платників податків, за гроші місцевої громади – ні слова про реальне життя місцевої громади, а детальний аналіз про життя чиновників", – сказав Микола Томенко.
В той же час, за словами віце-спікера, якщо порівнювати ситуацію з радянськими часами, то в місцевих ЗМІ діє лише повага до однієї партії та до місцевих керівників. "Щоправда за радянських часів місцева влада не могла додуматися висвітлювати через ЗМІ перебіг днів народжень місцевих високопосадовців, чи до днів народжень друкувати у виданнях по 50-60 фотографій", – наголосив Микола Томенко.
За його словами, якщо ми хочемо говорити про реальну свободу преси, потрібно починати з місцевої преси. "Потрібно будувати роботу медіа таким чином, щоб це були медіа територіальних громад, а не медіа чиновників на гроші територіальних громад", – додав він.