17 травня на Полтавщині за сприяння Фонду Миколи Томенка „Справедлива країна” відбувся фестиваль „ЕтноВесна: День Європи на батьківщині Василя Симоненка”. Гості „ЕтноВесни” відвідали батьківську хату Василя Симоненка у с. Бієвці Лубенського району та взяли участь у відкритті другої зали у Музеї видатного поета, що розташований у Тарандинцівській загальноосвітній школі, де навчався Василь Симоненко.
Після відкриття музейної зали, Микола Томенко презентував аудіо-видання „Лебеді материнства: Живий голос Василя Симоненка”. До цього компакт-диску увійшли 17 унікальних записів авторського виконання поетом своїх творів, а також кращі фонограми поезій Василя Симоненка та музичні твори на його вірші з фондів Українського радіо.
«У нас не так багато, але доволі імен і людей, стосовно яких не треба переконувати, що вони є символами і героями України. Василь Симоненко – з-поміж таких людей, – зазначив організатор свята. – Так історично склалося, що про нього менше знають. Але я впевнений, що тих, хто хоча би послухає ці 17 творів, що увійшли до компакт-диску і які читає сам Симоненко, не треба буде переконувати у тому, що це написав справжній патріот України».
Микола Томенко повідомив, що спільно з Національною радіокомпанією України до Дня незалежності буде випущено диск, де найвідоміші твори читатимуть класики української літератури – Максим Рильський, Павло Тичина, Микола Бажан, Василь Стус, Остап Вишня та інші. «Отже, з Василя Симоненка ми розпочинаємо нові проекти, які, сподіваюся, будуть корисними і важливими для України, а насамперед – для школярів, що отримають можливість почути кращі зразки української літератури у виконанні самих авторів», – зазначив Микола Томенко.
У рамках фестивалю також відбувся ярмарок народних промислів, куди були запрошені 60 майстрів-умільців із різних районів Полтавщини, а також святковий концерт за участю гурту «Мандри», ВІА «Кобза», групи «От вінта», а також відомих виконавців: Анжеліки Рудницької, Ірини Шинкарук, Юлії Рай, Антоніни Матвієнко.
Детальніше про цю акцію можна прочитати у журналістських матеріалах: