У понеділок, перебуваючи у Черкаській області, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко презентував діловий щоденник українця «Український щорічник-2012», який підготували та видали Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» та видавництво «Веселка».
Як відомо, це вже не перше видання такого року. У минулому році за ініціативи Фонду був виданий Діловий щоденник українця «Український щорічник-2011». Він був зроблений у форматі ділового щоденника та складений за таким принципом: день розпочинається з дня народження визначного українця, коротких відомостей про нього, цитати, згадки про державні, національні, професійні чи релігійні свята, визначні історичні події тощо. Окрім того, у щорічнику розміщувалася цікава статистична інформація, а на кожний день запропоновано афоризм дня, який пов'язаний з творчістю визначної особистості, що народилася в цей день, або зі своєрідною тематикою дня.
Презентуючи новий Щорічник, Микола Томенко повідомив, що він зберіг загальну ідеологію і принцип організації, але має деякі новації. Політик повідомив, що в новому Щорічнику дещо змінена структура, збільшено кількість персоналій, яких тепер більше тисячі, а також на кожен день запропоновано народний календар, який завжди був важливим для українців. Незмінними залишилися афоризми дня, які дозволять краще пізнати Україну, красу її природи та людей. Окрім того, кожен день проілюстровано фотографією найвизначніших історичних, архітектурних, культурних та культових споруд України. М.Томенко також звернув увагу на те, що незмінною залишилася щоденна графа «що я зробив для України», в якій кожен власник Щорічника зможе щодня нотувати, що він зробив у цей день для своєї сім’ї чи друзів, свого району, міста чи країни.
Під час презентації Микола Томенко зауважив, що, на жаль, досвід показує, що «наш Щорічник виявився популярним серед середньостатистичних громадян, але не серед представників влади: чи-то центральної, чи-то місцевої, оскільки вона (влада) ідеологічно та світоглядно працює з іншими документами».
Микола Томенко сказав, що під час його поїздок по регіонам, ледь не в кожному районі йому розповідають про те, що місцеві чиновники, особливо приїжджі, яких делегували керувати областями чи районами, впровадили там свої щомісячники. «Якщо у нашому Щорічнику треба кожного ранку дізнаватися про величну історію своєї країни, традиції народу та планувати день так, щоби за нього було не соромно, а ввечері можна було чітко зафіксувати «що я зробив для України» (що ми розтлумачуємо як і для сім’ї, і для друзів, і для міста тощо), то у владних щомісячниках треба чітко фіксувати скільки підлеглі дали грошей за своє перебування на посаді», – сказав М.Томенко. Він зауважив, що ці щомісячники стали такими популярними, що, як йому розповідають, «у деяких регіонах вперше в історії сучасної української корупції вже щомісячні внески здають не тільки, наприклад, головні лікарі медичних закладів, а й хірурги, гінекологи, стоматологи. Тобто, фактично усі лікарі, у яких є можливість, на думку чиновників, заробити додаткові кошти».
Підсумовуючи, Микола Томенко висловив сподівання, що «Український щорічник» замінить корупційний щомісячник, з яким влада сьогодні керує в Україні.