На зустрічі зі студентами, оцінюючи, як пройшла виборча кампанія в Україні, Микола Томенко звернув увагу на ще одну її особливість – політичну відповідальність лідерів партій, що за результатами виборів стали аутсайдерами виборчих перегонів чи на посаду Президента, чи на посади міських голів та депутатів місцевих рад.
«Так історично склалося, що дуже багато партій (в розумінні формального статусу) активно беруть участь у виборчих кампаніях і проявляють відповідну «стабільність» – зазвичай набирають не більше 1% голосів. Очевидно, оскільки у нас немає на законодавчому рівні закріпленої норми про політичну відповідальність, як у багатьох європейських країнах, то у нас йдеться лише про морально-політичну відповідальність», – зауважив політик.
Він зазначив, що мова не йде про їх подальшу політичну долю, представлення у медіа, яке виглядає невмотивованим після таких нищівних результатів. «Зрозуміло, що самі партії будуть визначати свою подальшу діяльність після програшів, але важливо було би, щоб вони хоча би прибрали після себе наслідки своєї політичної діяльності», – зазначив Микола Томенко.
Він звернув увагу, що зокрема, Київ зараз залишається «розписаним» назвами чи гаслами деяких партій. «Тому було би правильно, щоб міста і села звільнились від реклами політичних партій, які, м’яко кажучи, не здобули підтримки громадян», – вважає Микола Томенко.